Ponad 150 wydawnictw z całej Polski. To właśnie 27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek oraz Targi Wszystkiego Dobrego. Przez 4 dni w Hali Stulecia będzie można znaleźć bestsellery, nowości, a także unikatowe rękodzieła.

Organizatorzy w tym roku nie próżnowali,  przygotowali ponad 100 spotkań z autorami książek. Nowością tegorocznych targów jest Salon Zdobywców – wieczorowe spotkania w klubie Proza z laureatami najważniejszych nagród literackich przyznanych w Polsce w 2018 roku. Gościem honorowym po raz pierwszy są Węgry. Co to oznacza? Uczestnicy targów będą mogli bliżej zapoznać się z literaturą węgierską i jej autorami. Zorganizowano także stoiska z książkami rumuńskimi, ukraińskimi, czeskimi czy słowackimi.

Co dobrego oprócz książek?

Gdyby ktoś jednak miał już dosyć książek, organizatorzy zachęcają do odwiedzenia innych stoisk. Po raz drugi Targom Dobrych Książek towarzyszą Targi Wszystkiego Dobrego. Ręcznie wykonywana biżuteria, naturalne kosmetyki czy unikatowe ubrania – wszystko to dostępne dla odwiedzających. TWD poza doskonałą okazją do dokonania niebanalnych przedświątecznych zakupów, będą też szansą na wymianę doświadczeń i czerpanie inspiracji. Pomoże w tym bogaty program towarzyszący, w którym znajdą się bezpłatne warsztaty związane z rękodziełem. Dzieci będą mogły pobawić się w strefie zabaw, gdzie będą tworzyć rozmaite ozdoby choinkowe, a także obrazy z bibuły czy papierowe lampiony. Na warsztatach będzie także okazja przygotować kolorowe witraże, maski karnawałowe, indiańskie pióropusze, a także  zwierzątka z szyszek i maskotki z filcu.

Wojewódzki i Dudziak

Oprócz stoisk z różnościami i warsztatami, nie może zabraknąć niezwykłych osobowości. Organizatorzy postarali się, by w tej edycji zachwycić odwiedzających spotkaniami z ciekawymi autorami książek. Wśród nich będą: Katarzyna Bonda (autorka m.in. książki Czerwony Pająk), Urszula Dudziak (autorka Wyśpiewam wam wszystko czy najnowszej książki Wyśpiewam wam więcej), Jakub Ćwiek (autor m.in. książek Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu czy Stróże), Jacek Fedorowicz (Chomo sapiens), Jakub Małecki (Nikt nie idzie, Rdza), Mariusz Szczygieł, (Gottland, Projekt: prawda) Adam Wajrak (Zew padliny, Wielka Księga prawdziwych Tropicieli), a nawet Kuba Wojewódzki ze swoją pierwszą książką Nieautoryzowana autobiografia.

W ramach programu odbędą się również dwie wystawy: Bookmacherzy. Odsłona III – wystawa książek i ilustracji studentów i dydaktyków Katedry Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Druga to multimedialny projekt Kultura na Widoku, który zaprezentuje ponad 800 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) i ich legalne źródła.

Cały program można znaleźć na stronie: http://www.domliteratury.wroc.pl/targi-ksiazki.html
Wrocławskie Tragi Dobrych książek potrwają aż do niedzieli 2 grudnia w Hali Stulecia.


Autor: Wiktoria Osipczuk
Zdjęcia: Wiktoria Osipczuk