Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku gra już po raz dwudziesty szósty. Choć Wielki Finał dopiero w niedzielę, już dzisiaj warto zapoznać się z wydarzeniami, które towarzyszyć mu będą we Wrocławiu.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej zbiera pieniądze na jeden cel – wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wrocław nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o aktywne wpieranie WOŚP. Prócz tradycyjnej zbiórki datków do puszek, prowadzonej w dzień Finału przez wolontariuszy (a tych na ulicach naszego miasta pojawi się ponad tysiąc!) oraz licytacji na portalu Allegro, wrocławianie mogą połączyć pożyteczne z przyjemnym, biorąc udział w jednym z wielu wydarzeń kulturalnych oraz pro-zdrowotnych towarzyszących tegorocznemu Finału.

Biegacze oraz fani zdrowego stylu życia niech już dziś rozpoczną treningi przed niedzielnym biegiem pod hasłem Policz się z cukrzycą. Choć organizowany jest on przed Fundację WOŚP już po raz dwunasty, to we Wrocławiu odbędzie się po raz pierwszy. Trasa, jaką zawodnicy będą musieli przebiec, wynosi pięć i pół kilometra, a przebiegać będzie… na wrocławskim Rynku, który zostanie okrążony przez nich dziesięć razy. Aby wziąć udział w biegu, wystarczy rejestracja na stronie internetowej wydarzenia. Wpisowe na Bieg wynosi dwadzieścia złotych. Spóźnialscy będą mieli okazję zapisać się również w dniu biegu przed jego rozpoczęciem w biurze biegu na Placu Solnym.

Idea WOŚP od początku związana jest z pomaganiem najmłodszym, dlatego też w niedzielę prowadzone będą badania przesiewowe dla dzieci w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej oraz w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Na badania w ramach Białej Niedzieli rodzice mogą zapisać swoje pociechy telefonicznie (nr telefonów podane są na stronie wydarzenia); ilość miejsc jest ograniczona.

Fani motoryzacji niech szykują się na piątkowy WOŚP CUP, czyli samochodową rywalizację na torze wyścigowym Pixers Ring. W wyścigu wziąć udział może każdy kierowca, bez względu na umiejętności. Aby zapewnić sobie udział w zabawie, należy wykupić start za symboliczną złotówkę (cały dochód z imprezy zostanie przekazany Fundacji); na miejscu będą też zbierane pieniądze bezpośrednio przez wolontariuszy WOŚP do puszek.

Warto też zacząć hartować ciało, bo grupa Wrocławskich Morsów szykuje morsowanie w zimnej wodzie, Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza do kibicowania na IX Turnieju IKSS – WOŚP w piłkę halową (składy drużyn są już pełne) oraz wzięcia udziału w ich aukcjach, w pomoc włączą się też wrocławskie przedszkolaki… O tych, jak i innych wydarzeniach, oraz o koncertach towarzyszących WOŚP w weekend Finału redakcja Nowego Dziennikarstwa będzie informować Was na bieżąco.

 


Autor: Nina Paśniewska
Zdjęcie: materiały prasowe WOŚP