Smutna informacja obiegła świat mody w minioną sobotę – 27 kwietnia. Podczas ostatniego dnia Sao Paulo Fashion Week, na pokazie marki Ocksa, model stracił przytomność na wybiegu. Niedługo potem 26-letni Tales Soares zmarł.

To kolejna podobna sytuacja. W 2017 roku głośno było o sprawie, pochodzącej z Rosji, Włady Dziuby. 14-letnia modelka wyjechała na trzymiesięczny kontrakt do Chin. Dziewczyna pracowała po kilkanaście godzin dziennie, aż z bardzo złym samopoczuciem spowodowanym przemęczeniem trafiła do szpitala w Szanghaju, gdzie zmarła.

Nieszczęśliwy finał tygodnia mody

Teraz równie tragiczna sytuacja miała miejsce na drugim końcu świata. W dniach 22-27 kwietnia odbywała się jedna z największych imprez modowych w Ameryce Południowej, czyli Sao Paulo Fashion Week. W ramach tego wydarzenia, swój pokaz zorganizowała między innymi marka Ocksa. Jednym z jej modeli był 26-letni Brazylijczyk o pseudonimie Tales Soares. Mężczyzna zemdlał, schodząc z wybiegu. Niektórzy widzowie byli przekonani, iż upadek to część show. Jednak sytuacja okazała się bardzo poważna. Modela przewieziona do szpitala, lecz nie udało się go uratować.

Przyczyna zgonu jest na razie nieznana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem śmierci mogło być osłabienie, spowodowane głodem. Tales Saores był bowiem weganinem, a na backstage’u nie zapewniono odpowiedniego jedzenia dla takich osób.

Zarówno organizatorzy Sao Paulo Fashion Week, jak i pokazu marki Ocksa, opublikowali na swoich instagramowych profilach oficjalne oświadczenie z kondolencjami.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: instagram