Książka – według Słownika języka polskiego to arkusze papieru zadrukowane tekstem, złożone i oprawione razem; dzieło literackie wydane w takiej postaci. Z samymi dobrymi pozycjami literackimi spotkamy się na Wrocławskich Targach Dobrej Książki, które odbędą się w dniach od 5 do 8 grudnia 2019 w Hali Stulecia.

WTDK mają już dwudziestoośmioletnią tradycję, której korzenie wywodzą się z ogólnopolskich Spotkań Wydawców Dobrej Książki. To swoiste podsumowanie literackiego roku. Podczas tegorocznej edycji poznamy laureatów dwóch osobnych nagród edytorskich dla wydawców: Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry 2019 (z wyłączeniem książek dla dzieci) oraz Nagrody Edytorskiej Dobre Strony 2019 (książka dla dzieci). Dlaczego aż dwie nagrody? Właśnie! W tym roku WTDK łączą się z Targami Dobrych Stron-.

– Podjęliśmy decyzję o połączeniu obydwu targów, aby było lepiej i tak się stało, bo oprócz tego, że mamy więcej wydawców, 150 autorów, to wśród 100 wydarzeń aż 45 skierowanych jest do dzieci i młodzieży, co nas cieszy i potwierdza naszą intuicję o tym, jak powinny wyglądać wrocławskie targi – wyjaśnia Anna Morawiecka, dyrektor Targów.

Targi to niezła przygoda zarówno dla młodych adeptów czytelnictwa, jak i książkowych weteranów. W programie przewidziany jest bogaty wybór warsztatów i spotkań autorskich (ponad sto wydarzeń). Uwadze polecamy spotkanie autorskie z Olgą Gitkiewicz, promujące jej najnowszy reportaż „Nie zdążę”, dla wszystkich tych, którzy uważają, że życie jest bardziej fascynujące niż fikcja. Tegorocznymi gośćmi będą m.in.: Anna Paszkiewicz, Monika Kassner, Jacek Fedorowicz, Maciej Zaręba, Michał Zawadka, Leon Wiśniewski, profesor Jerzy Bralczyk. Dokładny plan spotkań znajdziecie na stronie organizatora wydarzenia, czyli Wrocławskiego Domu Literatury.

Możemy też skorzystać z darmowego przejazdu MPK. Specjalna linia TK będzie kursowała na trasie: Dworzec Autobusowy – Wystawowa – Dworzec Autobusowy.

We wpisie na FB szczegółowy rozkład jazdy.

Wejście na targi jest bezpłatne, mile widziani są i mali, i duzi. Wciąż macie jakieś wymówki? Należy zabrać co następuje: chłonny, otwarty umysł, mocną torbę, która pomieści dużą liczbę książek, notes na autografy no i oczywiście rodzinę oraz przyjaciół. Do zobaczenia pod modernistyczną kopułą Hali Stulecia!


 

GODZINY OTWARCIA:

5 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
6 grudnia (piątek) 11.00-20.00
7 grudnia (sobota) 11.00-20.00
8 grudnia (niedziela) 11.00-17.00