Początek sezonu biegowego we Wrocławiu i trzecia edycja Biegu dla Hospicjów – to wszystko już 3 marca, po raz pierwszy na terenie Stadionu Olimpijskiego.

W tym roku otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team odbędzie się razem z 3. Biegiem dla Hospicjów. Dochody z imprezy będą przeznaczone na wsparcie finansowe Hospicjum Stacjonarnego, Hospicjum Domowego oraz Hospicjum w Wilnie pw. Bł. Ks. M. Sopocki. W zeszłych edycjach wzięło udział ok. 1100 biegaczy, a zebrano ponad 110 tys. złotych.

– To wspaniała okazja, by realizując swoją pasję, pomagać potrzebującym. Każda złotówka z opłat startowych zostanie przekazana głównemu organizatorowi biegu – wrocławskiej Fundacji Hospicyjnej, która na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu.

Na zawodników będzie czekać nie tylko szereg atrakcji na stadionie. Dla uczestników, którzy chcą skorzystać z programu I Ty możesz zostać maratończykiem w ramach Wroclaw Marathon Team, bieg ten będzie punktem wyjścia przed startem w 36. Wrocław Maratonie i 6. Nocnym Wrocław Półmaratonie.

Zapisy do biegu ruszą pod koniec stycznia. Liczba miejsc będzie ograniczona, a limit ustalono na 999 osób.

 


Autor: Magdalena Wilczek
Zdjęcie: hospicjum.wroclaw.pl