Znamy wyniki 37. edycji PKO Wrocław Maraton. Popularny bieg po raz kolejny odbył się w znakomitej sportowej atmosferze.

Pierwsi uczestnicy biorący udział w wydarzeniu wystartowali równo o godzinie 9:00 ze Stadionu Olimpijskiego. Jako pierwsi linię startu przekroczyli zawodnicy niepełnosprawni – na specjalnych wózkach umożliwiających rywalizację podczas maratonu. Następnie spod Trybuny Zachodniej wyruszyli kolejni biegacze biorący udział w imprezie.

Biegajmy razem

Wrocławski maraton jest wielkim sportowym świętem. Podczas tegorocznej edycji warunki pogodowe dopisały kibicom zgromadzonym na trasie biegu. Było słonecznie oraz ciepło. Innego zdania mogą być natomiast zawodnicy, ponieważ jak przyznał jeden z uczestników nie jest to wymarzona pogoda do startu.

– Trenuję rekreacyjnie. Startuję w biegu razem z kolegą, który jest z Warszawy. Jest zdecydowanie za gorąco, ale liczymy na jak najlepszy wynik – mówił przed biegiem Pan Marek, jeden z uczestników maratonu.

Wyniki biegu

Wśród mężczyzn linię mety jako pierwszy przekroczył kenijski zawodnik – KYEVA Cosmas Mutuku, uzyskując czas 02:13:32. Na podium wyprzedził swoich rodaków TUEI Hosea Kiplagat (02:21:25) oraz NGENO Isaac Kimutai (02:22:28).

Najlepsza z kobiet SZABO Tunde (Węgry) osiągnęła czas 02:43:17. Skład podium uzupełniły Kenijki KIMUTAI Hellen Jepkosgei (02:44:58) oraz BIWOTT Gladys Jepkurui (02:45:00).


Autor: Michał Pasek
Zdjęcia: Źródło własne, Facebook