Pewne zwycięstwo, choć nie obyło się bez nerwów. KFC Gwardia Wrocław kończy rok pokonując u siebie SMS Spałę.

Goście szybko pokazali, że nie chcą łatwo oddać tego spotkania. W pierwszym secie, który trwał ponad pół godziny Gwardia pokonała przeciwnika dopiero na przewagi 29:27.

W drugim oraz czwartym secie Gwardia nie pozostawił już wątpliwości kto jest lepszą drużyną na parkiecie. Zaliczyli oni jednak niewielką wtopę w trzeciej części, kiedy to siatkarze Spały zwyciężyli 25:20.

MVP spotkania został kapitan Arkadiusz Olczyk.

Dzięki temu zwycięstwu siatkarze z Wrocławia kończą rok na czwartym miejscu w lidze z 26 punktami. Prowadzi Stal Nysa z 41 punktami na koncie. Następny mecz Gwardia rozegra 4 stycznia. Ich przeciwnikiem będzie AGH Kraków.

KFC Gwardia Wrocław – Stal Nysa 3:1 (29:27, 25:18, 20:25, 25:19)

Gwardia: Mihułka, Szymeczko, Kołtowski, Wnuk, Lubaczewski, Sternik, Paszkowski, Nowosielski, Olczyk, Gromadowski, Maćkowiak, Gibek

SMS: Kupka, Kramczyński, Czerwiński, Durski, Markiewicz, Dereń, Borkowski, Dulski, Szymendera, Kubicki, Klat

Autor: Filip Skiba