Dla tych, którzy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zostawiają na ostatnią chwilę. Oto parę pomysłów na gwiazdkowy prezent dla przyjaciółki, dziewczyny, mamy – po prostu każdej kobiety, choć trochę pasjonującej się modą.

  1. Nie ma nic przyjemniejszego do robienia w świąteczny czas, niż siedzenie pod kocem z ciepłym napojem i dobrą lekturą. Panie szczególnie mogą zainteresować się książkami, w których znajdą odpowiedź na pytanie, jak dobrze się ubrać. „Elementarz stylu” Katarzyny Tusk lub „Jak być paryżanką w Polsce” Natalii Hołownii są właśnie takimi poradnikami. A może coś na temat historii? „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu” Karoliny Żebrowskiej i „Francja elegancja. Z historii haute couture” Piotra Szaradowskiego to pozycje, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę teoretyczną. Natomiast dla fanów sylwetek oraz literatury faktu proponuję tytuły „Coco Chanel. Legenda i życie” Justine’a Picardiego czy „Dior i ja. Autobiografia”. Propozycji jest naprawdę co niemiara.

2. Pewnie każdy z nas dostał kiedyś pod choinkę skarpetki, chociażby takie grube od babci. To wbrew pozorom idealny pomysł na prezent, w którym obdarowana osoba nie będzie tylko chodziła po domu w mroźny dzień. Teraz kolorowe, krzykliwe skarpety to must-have i świetny dodatek do stylizacji. A żeby zachować świąteczny klimat warto wybrać wzór, np. w choinki czy laseczki cukrowe.

3. Mówi się, że kobiety nigdy nie mają dość par butów. Jednak sprezentowanie obuwia to nie jest dobry pomysł, ponieważ bez przymierzenia ani rusz. Na szczęście ta zasada dotyczy również torebek. W tym sezonie wybieramy te, które są zrobione z materiału, imitującego skórę węża. Jeśli to za duży wydatek, jako zamiennik można wybrać portfel w takim samym stylu.

4. Która z nas nie lubi błyskotek? Biżuteria to idealny prezent, by wyrazić swoje uczucia czy po prostu docenić kogoś czymś bardziej wyjątkowym. Na święta szczególnie sprawdzi się taka, która oddaje klimat tego okresu. Może to być wisiorek gwiazdka lub kolczyki w kształcie śnieżynek. Aby jeszcze bardziej udoskonalić i spersonalizować taki prezent, warto dodać grawer.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.pxhere.com