Zestaw obiadowy za 10 złotych? To możliwe. W zakamarkach ulic stolicy Dolnego Śląska kryją się bary, które przyciągają zapachem wszystkich przechodniów. To idealne miejsca dla zapracowanych studentów, szukających domowych obiadków. Smacznie tanio i przyjemnie. Zobaczcie kto znalazł się w naszym pierwszym zestawieniu

 


Miejsce 1: Bar Jak u mamy

Zdecydowany lider. Obiady są bardzo tanie i smaczne, dosłownie jak u mamy. Za pierogi ruskie zapłacimy około 7 złotych, zupa dnia kosztuje jedynie 2,50 zł, a zestaw z kotletem schabowym, ziemniakami i surówką kupimy za 10 zł. Bar oferuje też m.in słodkie naleśniki i gołąbki. Obsługa zawsze wita gości z uśmiechem, a dla niezdecydowanych każdego dnia ma ciekawą ofertę. Zestawy można zjeść na miejscu jak i zabrać ze sobą na wynos.

Adres: ul. Łokietka 6/1a, ul. Św. Wincentego 11/13


Miejsce 2: Kotlet schabowy

Swojsko i po domowemu. Oprócz schabowego w różnych kombinacjach (m.in. z dodatkiem zapiekanego sera), spróbować można też mielonych, placków ziemniaczanych lub różnego rodzaju zup. Facebookowy fanpage aktualizuje informacje o ofertach i promocjach obowiązujących danego dnia. Za klasyczny zestaw obiadowy student zapłaci około 11 złotych.

Adres: ul. Wielka 28


Miejsce 3: Bar Miś

W porze obiadowej kolejka najczęściej przekracza drzwi wejściowe, ale dzięki sprawnej obsłudze nie będziemy czekać dłużej niż kilka minut na złożenie zamówienia. Ceny w barze są tak niskie, że uchodzi on już za legendę. Zupa kosztuje około 1,30 zł, kotlet schabowy 6,50 zł, a pierogi ruskie około 5 zł. Zdarza się, że za pełne 3 zestawy obiadowe nie przekroczy się sumy 20 zł. Miś otwarty jest już od 7 rano, więc każdy głodomor może wstąpić tam na pyszne śniadanie.

Adres: ul. Kuźnicza 48


Miejsce 4: Bazylia

Niedaleko Misia znajduje się kolejny, smaczny i tani bar – Bazylia. Raj dla studentów, szczególnie tych jedzących obiady późnymi popołudniami. W czasie ostatniej godziny pracy wszystko w barze jest 50% tańsze. Dzięki samoobsłudze nakładamy na talerz tyle, ile chcemy zjeść. Za 100 gram zapłacimy około 2,95 zł, jednak ceny te zmieniają się wraz z ofertą. Informacje zazwyczaj wywieszane są na przeszklonej ścianie budynku. Do wyboru są makarony, różnego rodzaju mięsa, surówki, warzywa i wiele innych.

Adres: ul. Kuźnicza 42


Miejsce 5: Stary duet

Bar mleczny, który przyciąga nie tylko ze względu na miłą atmosferę, ale też niskie ceny. Za pierogi ruskie zapłacimy 5 zł, zupa to koszt 3 zł, a jednego naleśnika zakupimy za niecałe 3,50 zł. Bar oferuje świeże i dobre dania, które z pewnością posmakują niejednemu studentowi.

Adres: ul. Poniatowskiego 10

 


Zestawienie przygotowała: Adrianna Świątkowska
Zdjęcia: Adrianna Świątkowska (3), Marcin Obłoza, DEG