Tegoroczne wakacje to trudny okres dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z autostrady A4. Po niedawnych remontach na Bielanach dziś z ruchu została wyłączona część zjazdu w Pietrzykowicach. 

Ograniczenie dotyczy zjazdu z autostrady A4 w kierunku na Legnicę. Zablokowany został zjazd na drogę 348 w Pietrzykowicach w kierunku na Biskupice Górne. Niedostępny jest także wjazd z Pietrzykowic na odcinek autostrady łączący z Wrocławiem.

Utrudnienie może dać o sobie znać ludziom próbującym dojechać do Wrocławia z południa województwa. Dojazd z Sobótki czy Wałbrzycha będzie utrudniony. Przede wszystkim jednak najmocniej zmianę odczują pracownicy Panatonni Park oraz zakładów LG.

Jak przejechać?

Jadący ze strony Wrocławia chcący dostać się na 348 będą zmuszeni wybrać wcześniejszy zjazd z A4 na węźle Wrocław Południe i pojechać S8 w kierunku na Kobierzyce. Potem, po krótkiej przejażdżce S8 należy zjechać z węzła Kobierzyce na drogę krajową 35 w kierunku na Małuszów. Najlepszym objazdem dla tych, którzy do Pietrzykowic będą chcieli się dostać od strony Legnicy, również będzie S8 i 35. W tym przypadku trzeba będzie przejechać kilka kilometrów więcej.

Utrudnienia powinny potrwać do końca października


Autor: Michał Mielnik
Zdjęcie: staboslaw; pixabay.com