Dwóch młodych twórców, dwa charaktery, jeden koncert. Jeden pisze muzykę i teksty, drugi – gra na gitarze. Michał Adamowicz i Marcin Obłoza po raz pierwszy wystąpią wspólnie na jednej scenie. Swoje autorskie utwory zaprezentują w Pieśniarzach już 30 czerwca o godzinie 20.

Michał Adamowicz i Marcin Obłoza poznali się kilka lat temu, będzie to jednak ich pierwszy wspólny koncert. Na scenie Pieśniarzy zagrają swoje autorskie utwory – na gitarę i wokal – w minimalistycznych aranżacjach.

Michał Adamowicz

Michał Adamowicz jest twórcą muzyki i tekstów. W swoich utworach łączy pasję do dzikiej przyrody i chęć zgłębiania ludzkiej natury. Nieco ponad rok temu ukazała się jego debiutancka płyta Pod tym samym niebem. Wraz z Filipem Chudzyńskim jest również współautorem filmu Pustać. Ostoja cietrzewia, do którego napisał także muzykę.

Do jego głównych inspiracji muzycznych należą zespoły Pink Floyd i Vangelis, oraz twórcy tacy, jak Eric Clapton, Leonard Cohen czy Jacek Kaczmarski.

Marcin Obłoza

Marcin Obłoza tworzy w ramach projektu Propan Butan. W swojej muzyce stara się przemycać smaczki z różnych gatunków muzycznych, a jego ulubionym połączeniem jest rock i jazz.

Od kilku lat wraz z grupą przyjaciół nagrywa materiał na płytę. Do udziału w sesjach zaproszono najciekawszych muzyków z Wrocławia – m.in. jazzowych solistów. Każdy z utworów opowiada osobną historię, jednak wszystkie osadzone są w jednej tematyce – mówią o tym, w jaki sposób ludzie funkcjonują w społeczeństwie.

Na koncercie Marcin Obłoza zagra minimalistyczne wersje utworów czekających na wydanie – część z nich nie była jeszcze prezentowana na żywo.

Jeśli chcecie usłyszeć, co wyszło z połączenia tych dwóch dusz, które połączyła pasja do muzyki, zajrzyjcie koniecznie do Pieśniarzy (ul. Szewska 68a). Koncert rozpocznie się 30 czerwca o godzinie 20.


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia: oficjalna strona wydarzenia, strony profilowe twórców