Adrien Rabiot, piłkarz Paris Saint-Germain, został ukarany przez władze klubu zawieszeniem, które ma potrwać do 27 marca. Karę spowodowało niezbyt rozważne zachowanie zawodnika po odpadnięciu PSG z rozgrywek Ligi Mistrzów.

PSG i Adrien Rabiot nie mają się ostatnimi czasy ku sobie. Wygasający w czerwcu kontrakt zawodnika nie został przedłużony, mimo tego że działacze paryskiego klubu składali swojemu wychowankowi taką propozycję. Z tego powodu, pomocnik został zesłany do drużyny rezerw, ale i tam nie gra zbyt często.

Po porażce z Manchesterem United, która poskutkowała odpadnięciem paryżan z Ligi Mistrzów, Rabiot wybrał się do klubu nocnego. Jakby tego było mało, polubił post na instagramie, gdzie Paul Pogba (piłkarz Manchesteru United) i Patrice Evra cieszą się ze zwycięstwa Czerwonych Diabłów. Według francuskiego L’Equipe, nie spodobało się to władzom PSG, które ukarały francuskiego piłkarza dwutygodniowym zawieszeniem. Kara wydaje się być bardziej dotkliwa, niż chociażby kara finansowa, ale prawdopodobieństwo, że Francuz pojawiłby się w tym czasie na boisku jest bardzo małe.


Autor: Łukasz Leski
Zdjęcie: instagram.com