Drużyna CCC Polkowice rośnie w siłę, kolejna zawodniczka zasiliła szeregi dolnośląskiego klubu. Tym razem kosztem i tak osłabionej Ślęzy Wrocław. Agnieszka Kaczmarczyk w przyszłym sezonie włoży koszulkę obecnych mistrzyń Polski

Agnieszka Kaczmarczyk po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski z zespołem Ślęzy Wrocław podpisała nowy kontrakt z obecnym mistrzem – ekipą CCC Polkowice. Koszykarka z wrocławskim klubem zdobyła trzy medale – złoty w 2017 i dwa brązowe w 2015 i w 2018 roku. W ostatnich rozgrywkach zdobywała średnio 9,3 pkt w meczu i zaliczała 5 zbiórek. Prezentowała średnią formę na tle takich zawodniczek jak Shernee Zoll-Norman czy Elina Dikeoulakou.

Swoją karierę zaczęła w 2006 roku w AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, gdzie grała 6 lat. Później jeden sezon spędziła w Pruszkowie i przeniosła się do rodzinnego Szczecina. W 2015 roku zdobyła mistrzostwo Polski z Wisłą CanPack Karków. Teraz będzie walczyła o obronę tytuły z CCC Polkowice. Jak z tymi zmianami poradzi sobie osłabiona Ślęza Wrocław?


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław