Wrocławscy studenci zmierzyli się w zawodach narciarskich i snowboardowych w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Na starcie stawiło się sześćdziesiąt zawodników z sześciu uczelni.

Zawodnicy rywalizowali w Lądku Zdroju w trzech konkurencjach: slalomie w narciarstwie, slalomie Gigancie w narciarstwie oraz slalomie gigancie na snowboardzie. Zmagania zakończyły się 9 stycznia

W slalomie w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się być Szymon Drużba z Uniwersytetu Medycznego. Drugie miejsce zajął Maciej Bieńkowski z Uniwersytetu Ekonomicznego. Na ostatnim miejscu na podium znalazł się Michał Makowski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Drużba wyróżnił się również w slalomie gigancie, który ukończył na trzecim miejscu. Wyżej znaleźli się Bartosz Bieńkowski z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zwycięzca – Łukasz Jarmuszczak z Uniwersytetu Medycznego.

W slalomie kobiet zwyciężyła Iwona Kohut z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Na drugim miejscu zameldowała się reprezentantka Uniwersytetu Medycznego, Wiktoria Gibiec. Trzeci czas osiągnęła Paulina Szybkowska z Uniwersytetu Przyrodniczego. Dokładnie te same zawodniczki znalazły się na podium w slalomie gigancie – znowu równych sobie nie miała Kohut, a podium uzupełniły Gibiec i Szybkowska.

Rywalizacja odbyła się również na snowboardzie w konkurencji slalom gigant. W rozgrywkach mężczyzn zwyciężył Radosław Gołomski z Politechniki Wrocławskiej. Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno Łukasz Pater i Michał Górniok z AWF’u. U kobiet triumfowała Magdalena Kwiatkowska z Uniwersytetu Wrocławskiego, która wyprzedziła Bogusławę Gąsiewicz z Politechniki Wrocławskiej. Na trzecim miejscu znalazła się Justyna Jeż z AWF’u.

 – Zawody zostały rozegrane w warunkach prawdziwej zimy przy naturalnym śniegu. Trasa została dobrze przygotowana, a zawodnicy którzy przyjechali reprezentowali różny poziom – od bardzo wysokiego, średniego, kończąc na narciarzach trochę niższej klasy. Najlepsi z obecnych zawodników odnosili sukcesy choćby na akademickich mistrzostwach Polski – mówi Wojciech Bigiel, osoba odpowiedzialna za organizację zawodów.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Akademicki Związek Sportowy