Wielkanoc to nie tylko powód do hucznego świętowania i próbowania kolejnych przysmaków. Długi weekend można spędzić z najbliższymi na świeżym powietrzu lub po prostu poza domem, ciesząc się wolnym czasem.

Jajka, babki i mazurki. A na deser kilka dni błogiego lenistwa. Wielkanocny weekend to świetna okazja, aby poświęcić czas rodzinie i przyjaciołom, a także skorzystać z pięknej pogody. Oto kilka naszych propozycji, jak aktywnie spędzić Wielkanoc.

Rowerowa wycieczka

Końcówka kwietnia zapowiada się bardzo słonecznie, więc trudno będzie znaleźć wymówkę, aby zostać w domu. Rower, rolki, deskorolka, nawet zwykły spacer. Każda forma takiej aktywności, szczególnie w towarzystwie najbliższych, to dobra zabawa. Zmotywujcie siebie nawzajem do wstania z kanapy, zróbcie dużo zdjęć. Dodatkową zachętą jest także perspektywa spalenia kilku kalorii po świątecznym obżarstwie.

Piknik

Po co siedzieć w domu i jeść, skoro równie dobrze można rozkoszować się smakiem wielkanocnych potraw na świeżym powietrzu. Weźcie kosze, koce oraz rodzinę. Skorzystajcie ze słońca! Jeśli spędzacie święta we Wrocławiu, świetnym pomysłem będzie odwiedzenie jednego z wielu parków, np. Szczytnickiego czy Tołpy. Jeżeli jednak wyjeżdżacie na święta do domu rodzinnego, z pewnością znacie tam miejsca idealne na piknik. Może po prostu ogród? To również sposobność, aby zorganizować grupowe gry i zabawy dla członków familii w każdym wieku.

Wielkanoc we Wrocławiu

Wielkanocne atrakcje nie ominą także Wrocławia, więc zarówno mieszkańcy, jak i goście będą mieli wiele możliwości do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Przez cały długi weekend działać będzie kilka punktów, które idealnie sprawdzą się na spacer po świątecznym śniadaniu. Działać będą: Zoo i Afrykarium, Aquapark oraz Punkt widokowy Sky Tower. Odwiedzić można Ogród Botaniczny i Japoński albo zobaczyć makietę kolejową w Kolejkowie. Fani kina będą mogli nadrobić filmowe zaległości w Cinema City Korona lub w Multikinie w Arkadach.

W Wielką Sobotę, między 11:00 a 11:30, odbędzie się wspólne święcenie pokarmów na Stadionie Wrocław. Tego samego dnia Opera Wrocławska zaprasza na Via crucis, czyli drogę krzyżową, którą skomponował Paweł Łukaszewski. Dyrygentem widowiska, wzbogaconego o cykl obrazów Jerzego Dudy-Gracza pt. Jasnogórska Golota, odpowiada Marcin Nałęcz-Wesołowski. Więcej szczegółów i bilety dostępne tutaj.

W Niedzielę Wielkanocną, dzięki inicjatywie Hello Poland, została zorganizowana wycieczka terenowa z elementami gry. To nie jest zwykły spacer z przewodnikiem, a okazja, by więcej dowiedzieć się o Wrocławiu.

W tym roku Lany Poniedziałek pokrywa się z obchodami Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji miasto organizuje wielką akcję sprzątania, w której udział może wziąć każdy.

Życzymy wesołych i aktywnych Świąt Wielkanocnych!


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: pexels.com