W końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna. Coraz częściej na ulicach spotkać możemy biegaczy, rowerzystów, czy rolkarzy. Nic dziwnego – w końcu to już ostatni gwizdek, żeby przygotować swoje ciało na lato. Wrocław oferuje nam wiele miejsc na świeżym powietrzu, które doskonale nadają się na aktywny wypoczynek. A oto lista najpopularniejszych tras biegowych i rowerowych, znajdujących się w naszym mieście:

TRASY ROWEROWE:

  • Wokół centrum

Liczy 30 km. Nie trzeba być wprawionym rowerzystą, aby ją spokojnie przejechać. Po drodze można podziwiać nadodrzańskie wały i Wyspę Opatowicką. Trasa łączy kilka dzielnic Wrocławia i bez wątpienia nadaje się na rekreacyjną, rodzinną wyprawę rowerową.

 

  • Wyspa Opatowicka – Most Trzebnicki

Ta trasa liczy 17,5 km, a przebiega w większości wzdłuż wałów nad Odrą. Przy tej trasie znajdują się trzy beach bary: BASEN Beach Bar, Stara Odra Beach Bar, ZaZoo Beach Bar. Po drodze można zrelaksować się przy jednym z nich i doładować akumulatory na dalszą część trasy. Ścieżki są łatwe, więc początkujący rowerzyści z pewnością sobie poradzą.

  • Wielka Wyspa

Trasa liczy 30 km i prowadzi między innymi przez Las Strachociński, Groblę Janowicko-Swojczycką i Park Wschodni, który jest obowiązkowym miejscem na postój. W całości przebiega przez wały i leśne ścieżki, co czyni ją wyjątkowo przyjemną.

  • Grobla Kozanowska

Trasa liczy 23 km i jest łatwa do przebycia. Prowadzi przez wiele parków i lasów. Po drodze możemy zatrzymać się między innymi w Parku Tysiąclecia i Lesie Pilczyckim.

  • Mosty Trzebnickie – Mosty Warszawskie

A dla najmniej wymagających trasa licząca 4,4 km. Przebiega przy wałach i jest doskonała na wieczorny, aktywny wypoczynek. Całość pokonujemy przez przyjemną ścieżkę rowerową. Wieczorową porą cieszy się ona dużą popularnością i spotkać możemy na niej wielu rowerzystów i biegaczy.

TRASY BIEGOWE:

  • Mosty Trzebnickie – Mosty Warszawskie

Jest to ta sama trasa, którą można przebyć rowerem. Jednak rowerzyści mają tam wyznaczoną ścieżkę rowerową, a biegacze mogą wybierać pomiędzy chodnikiem a ścieżką na trawie. Trasa liczy 4,4 km i świetnie nadaje się dla początkujących biegaczy.

  • Park Grabiszyński

Ta trasa ma około 5 km. Większość treningu spędzamy w Parku Grabiszyńskim, a to oznacza, że biegniemy w cieniu. Jest to duży plus, szczególnie w bardzo ciepłe, słoneczne dni.

  • Park Popowicki

Trasa ogranicza się do Parku Popowickiego i liczy ok. 4 km. Nawierzchnia jest przyjazna zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących biegaczy.

Jak widzicie, Wrocław oferuje wiele ciekawych tras rowerowych i biegowych, które tylko czekają na aktywnych mieszkańców miasta. Teraz, znając już najpopularniejsze z nich, nie pozostaje nic innego, jak tylko je przetestować.


Autor: Kinga Sala

źródła: pixabay.com, endomondo.com