The Originals. Jeden z najlepiej ocenianych seriali młodzieżowych ostatnich lat. Losy najstarszego wampirzego rodu na świecie, którego od każdej normalnej rodziny różniła tylko nieśmiertelność.

Nic nie trwa wiecznie. Nawet nieśmiertelność, o czym przekonali się fani serialu The Originals w finałowym, piątym sezonie. Pomysł na powstanie serii pojawił się, gdy członkowie pierwotnego rodu Mikaelsonów dołączyli do obsady The Vampire Diaries. Wtedy oglądalność siostrzanego serialu gwałtownie wzrosła, a Julie Plec postanowiła stworzyć spin-off opisujący ich losy. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, budując pełne charakteru sylwetki i zdobywając sympatię widzów. W ten oto sposób, w 2013 roku The Originals pojawili się w ramówce stacji The CW, bijąc rekordy oglądalności przez następne 5 lat.

the originals

Historia stara jak świat

Klaus Mikaelson (Joseph Morgan). Głowa rodziny i jedyna na świecie hybryda wilkołaka i wampira. W wędrówce przez kolejne stulecia towarzyszą mu głównie siostra Rebekah (Claire Holt) i brat Elijah (Daniel Gillies). I choć zwiedzili już cały świat, serce ciągnie ich do Nowego Orleanu – miejsca, które sami zbudowali. Problemy Mikaelsonów rozpoczynają się wraz z ich powrotem, bo to właśnie tam toczy się akcja The Originals. Próba odzyskania władzy nad miastem kończy panujący tam od wielu lat spokój. I tak Klaus ma na głowie więcej niż tylko dawnego wychowanka Marcellusa (Charles Michael Davis). Jego powrót odnawia konflikt z innymi nadnaturalnymi mieszkańcami Nowego Orleanu, wilkołakami i czarownicami. Ci ostatni posiadają jednak kogoś, kto raz na zawsze może zakończyć brutalne rządy rodu pierwotnych. Wiedźma Davina (Danielle Campbell) jest jedyną nadzieją miasta na ocalenie. Wszystko przybiera jednak nieoczekiwany obrót, kiedy w mieście pojawia się Hayley Marshall (Phoebe Tonkin) i przekazuje rodzeństwu wieści, które bezpowrotnie odmienią ich życie…

 

Chociaż serial opowiada o nadprzyrodzonych kreaturach, to jedynie ich istnienie jest nie na miejscu. Oprócz posiadania kłów, pazurów czy umiejętności rzucania zaklęć, ich życia są zupełnie normalne. Pełne sytuacji i emocji zwyczajnych ludzi. Elijah – wzorowy starszy brat poświęcający swoje szczęście, by mieć oko na najbliższych. Zakazana przez wieki (i Klausa) miłość Rebekah i Marcella. Powrót marnotrawnego brata Kola (Nathaniel Buzolic), którego demoniczną duszę poskramia Davina. Odnalezienie uwięzionej w wiecznej klątwie Frei (Riley Voelkel) czy swojego miejsca na świecie, co udało się Hayley, kiedy poznała losy swojej wilczej rodziny i dołączyła do tej wampirzej.
Właśnie to ostatnie wydarzenie miało główny wpływ na cały rozwój wydarzeń serii. Bo co tak naprawdę może połączyć dwa pozornie wrogie istoty nadprzyrodzone? I to węzami krwi? Oczywiście dziecko. I tak Klaus, który myślał, że przez tysiąc lat przeżył już wszystko, będzie musiał odnaleźć się w całkiem nowej roli. Roli ojca. Wraz z pojawieniem się na świecie córeczki Hope, życie rodu Mikaelsonów zacznie się wypełniać chwilami bezgranicznej radości i nieokiełznanego mroku. A oprócz dosłownych wojen na śmierć i życie, walki będą toczyć się także w głowach bohaterów The Originals. I zamiast uciec, tym razem konieczne będzie poszukanie rozwiązania. Dla dobra rodziny, bo to ślubowali sobie przez wiekami. Zawsze i na zawsze. Always and forever.

the originals
Seriale tego typu oglądałam głównie kilka lat temu, ale nie lubię nie kończyć tego, co zaczynam. Dlatego miesiąc temu obejrzałam ostatni odcinek The Originals. I sama zdziwiłam się, ile emocji we mnie wzbudził. Nawet uroniłam kilka łez. Jednak w odróżnieniu od wspomnianych wyżej The Vampire Diaries, bardzo dobrze, że ta seria skończyła się trzy sezony wcześniej. Widzowie nie podchodzili do oglądania z poczuciem obowiązku, bo akcja dalej się toczyła. A po pięciu sezonach, każda postać dostała swój koniec. Niektórzy bohaterowie dosłownie. I kiedy wszyscy myśleli, że to już ostateczne pożegnanie z rodem pierwotnych, Julie Plec ogłosiła powstanie spin-offu od The Originals! I tak, 25 października rozpocznie się nowy serial, The Legacies, opisujący życie nastoletniej córki Klausa i Hayley. Ale czy temat wampirów i innych kreatur nadprzyrodzonego świata nie został już wyczerpany? Dam Wam znać.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube