Wrocławianie powinni być dumni ze swojego miasta. Bowiem o stolicy Dolnego Śląska piszą na portalu Atlas Obscura. Wrocławiem zachwycił się nawet zdobywca Oscara Guillermo del Toro.

Wrocław przyciąga wielu turystów, w 2017 roku miasto odwiedziło ok. 5mln ludzi. Stolica Dolnego Śląska zachwyca architekturą, historią oraz nietuzinkowymi miejscami, gdzie można spędzić czas. Jednym z takich miejsc jest np. galeria neonów na ul. Ruskiej 46. Właśnie tym zakątkiem zachwycił się amerykański portal Atlas Obscura.  Jest to przewodnik po mniej znanych miejscach, których przeważnie nie znajdzie się w przewodnikach. Portal opisał neony, którymi fundacja Neon Side Wrocław ozdobiła elewację budynku znajdującego się naprzeciwko Galerii Neon Side.

– Niesamowitym czyni to miejsce fakt, że ta sceneria znakomicie uzupełnia się z tym, co reprezentują sobą neony. Wiele z nich to stare znaki zabrane z budynków z czasów komunistycznych, co tworzy industrialny klimat – pisano w Atlas Obscura.

Miejsce chyba rzeczywiście wzbudziło zainteresowanie. Meksykański reżyser Guillermo del Toro (zdobywca tegorocznego Oscarów za najlepszy film Kształt wody oraz za reżyserię) udostępnił artykuł Atlas Obscura na swoim Twitterze.

Jednak nie tylko neony przyciągnęły uwagę amerykańskiego portalu. W miejscach wartych do zobaczenia znalazły się również: Panorama Racławicka, Przejście Świdnickie oraz wrocławskie krasnale. Całość można przeczytać tutaj: https://www.atlasobscura.com/things-to-do/wroclaw-poland


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Adrianna Machalica