WKS Śląsk Wrocław podpisał kontrakt z pierwszym zagranicznym zawodnikiem. Od nowego sezonu barw Trójkolorowych będzie bronić Amerykanin Clayton Custer.

Karuzela transferowa w Energa Basket Lidze rozkręciła się na dobre. W ubiegłym tygodniu koszykarski Śląsk ogłosił personalia sztabu szkoleniowego, a teraz przyszła kolej na pierwsze zagraniczne wzmocnienie. Kim jest nowy zawodnik Trójkolorowych?

Clayton Custer ma 24 lata i gra na pozycji rozgrywającego. W przeszłości występował w drużynach Iowa State oraz Loyola Chicago w akademickiej lidze NCAA. Przez cztery lata w collegu notował średnio 10.8 punktów, 2.0 zbiórki i 3.0 asysty na mecz. Jego specjalnością były rzuty zza łuku — trafiał je ze skutecznością 41.0%.

Największy sukces w karierze odniósł w sezonie 2017/2018. Wraz z Loyola Chicago awansował do półfinału NCAA — Final Four, gdzie musiał uznać wyższość znacznie wyżej notowanego Michigan (gdzie grał chociażby Moe Wagner, obecny zawodnik Washington Wizards). Podczas tegorocznego Final Four, Custer był natomiast najlepszy podczas konkursu trójek.

Na ten moment Śląsk Wrocław posiada w kadrze na sezon 2019/2020 dziewięciu zawodników. Poza Custerem są to: Mathieu Wojciechowski, Michał Gabiński, Norbert Kulon, Aleksander Dziewa, Szymon Tomczak, Tomasz Żeleźniak, Aleksander Leńczuk oraz Jakub Musiał. W najbliższych tygodniach kibice mogą spodziewać się kolejnych wzmocnień.


Autor: Kacper Marciniak
Zdjęcie: Instagram