Stadion Wrocław już w weekend 13-14 października stanie się rajem dla miłośników zwierząt domowych. W czasie dwudniowych targów Animal Wroclove 2018 podziwiać będzie można kilkanaście ras psów oraz kotów, ale organizatorzy proponują uczestnikom o wiele więcej atrakcji.

Główną częścią tegorocznych targów będzie Wystawa Psów Rasowych zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Kynologiczne. Na kilku ringach podziwiać będzie można psy myśliwskie, pasterskie, pracujące, teriery oraz psy do towarzystwa. Dodatkowo czworonożni przyjaciele zmierzą się ze sobą w Mistrzostwach Polski Psów Sportowych — w sobotę 13 października wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach High Jump oraz Wall Climbing, z kolei w niedzielę 14 października uczestnicy targów będą mogli zobaczyć jak wyglądają zawody w The Hardest Bite, Quick Dog oraz Minute Of Obedience.

Nie tylko psy i koty

Animal Wroclove to wydarzenie przeznaczone również dla pasjonatów terrarystyki, którzy będą mieli okazję zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt w strefie Micro-World. Dodatkowo każdy z uczestników targów będzie miał możliwość porozmawiania z behawiorystami, hodowcami czy specjalistami od dogoterapii i alpakoterapi, a na przygotowanych stoiskach nabyć będzie można produkty przeznaczone dla mniejszych zwierząt domowych.

Ciekawym punktem wystawy stanie się również Polish Aquascaping Contest, czyli zawody w aranżacji akwariów. Na stadionie podziwiać będzie można dzieła 21 czołowych polskich aquascaper’ów, a wszyscy goście będą mieli również okazję porozmawiać z nimi osobiście.

Bilety w cenie 25 złotych nabyć można będzie na miejscu (dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny).

HARMONOGRAM TARGÓW ANIMAL WROCLOVE
10:00 – 10:20 – Rozpoczęcie wystawy
10:30 – 14:00 – Oceny sędziowskie w ringach
14:00 – 14:15 – Konkurencja „Młody Prezenter”
14:15 – 14:30 – Charytatywna licytacja nagród ufundowanych przez Straż dla Zwierząt
14:30 – Wybór Najlepsze szczenie wystawy (Best puppy)
14:40 – Wybór Najlepszy Junior wystawy (Best Junior)
15:00 – Wybór Zwycięzca wystawy (Best in Show)
15:20 – Losowanie nagrody niespodzianki dla uczestników wystawy
16:00 – Zakończenie wystawy


Tekst: Hanna Galik
Zdjęcie: pexels.com