Wrocławski klub krok po kroku kompletuje drużynę na kolejny sezon. Tym razem potwierdzono, że w biało-zielonych barwach znów zagra Anna Łozowska.

W zeszłym sezonie Anna Łozowska zadebiutowała na parkietach LSK. Po dobrym występie w pierwszoligowej Wiśle Warszawa, Łozowska trafiła do Wrocławia, gdzie o miejsce w pierwszej szóstce rywalizowała z Aleksandrą Trojan.

W sezonie 2017/2018 wystąpiła w 19 meczach, w których zdobyła 108 punktów. Najwięcej z nich, bo aż 64, dzięki skutecznym atakom. Dodatkowo Łozowska 35 razy skutecznie zablokowała rywalki i dołożyła 9 asów serwisowych.

– Cieszę się, że ponownie zagram we wrocławskiej drużynie. W ciągu pierwszego sezonu wypracowaliśmy z trenerami pewne schematy pracy, które – mam nadzieję – będziemy kontynuować od momentu rozpoczęcia przygotowań. Ze swojej strony obiecuje pełne zaangażowanie, byśmy osiągali kolejne zwycięstwa – mówi Anna Łozowska, środkowa Volleyball Wrocław.

Wiadomo natomiast, że do wrocławskiego zespołu nie dołączy libero – Maria Stenzel. Młoda siatkarka, po dobrym debiucie w LSK, trafi do brązowych medalistek mistrzostw Polski – zawodniczek Grotu Budowlanych Łódź. To ogromny progres dla niespełna 20-letniej libero. Z pewnością do tego transferu przyczynił się fakt, że Stenzel, jako jedna z trzech siatkarek Impelu Wrocław, została powołana do kadry Polski na Ligę Narodów. Trener Jacek Nawrocki kilka razy dał szansę młodej libero. W wygranym meczu z Japonkami 3:2, Stenzel była jedną z ważniejszych postaci na boisku.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Instagram