Darmowa gra battle royale osadzona w uniwersum Titanfalla okazała się marketingowym strzałem w dziesiątkę. Studio Respawn Entertainment stworzyło produkt, po który w niecały tydzień po premierze sięgnęło 25 milionów graczy z całego świata.

Apex Legends to darmowa sieciowa strzelanka FPP nastawiona na rywalizację w konwencji battle royale. Gra osadzona jest w futurystycznym świecie pochodzącym z serii Titanfall. Za produkcję tytułu odpowiada Respawn Entertainment, a rola wydawcy należy do Electronic Arts. Apex Legends zyskało popularność w błyskawicznym tempie. W 72 godziny od premiery gra posiadała 10 milionów unikalnych kont użytkowników.

Cicha premiera

Gra została wprowadzona na rynek bez większych zapowiedzi oraz wysokobudżetowej kampanii reklamowej. Projektanci ze studia Respawn Entertainment postanowili zrewolucjonizować model battle royale, który przyczynił się do sukcesu produkcji takich jak Fortnite czy PUBG. Duża arena, looty oraz walka o przetrwanie pozostały bez zmian. Nowością jest za to system bohaterów (legend), którzy posiadają szereg unikalnych umiejętności, przydających się przetrwać w boju. Patrząc na stale rosnące zainteresowanie produkcją, można stwierdzić, że Apex Legends osiągnie ogromny sukces na światowym rynku gier wideo.

Konkurencja w tyle

Niezwykle udana premiera Apex Legends wywołała niemałą konsternację wśród studia Epic Games, które odpowiedzialne jest za produkcję gry Fortnite – dotychczasowego hegemona na rynku gier battle royale. Produkcja studia EA uplasowała się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych gier w serwisie Twitch, a Fortnite zaczął masowo tracić graczy. Epic Games w tej sytuacji stara się wyjść z twarzą, oferując możliwość zdobycia karnetu bojowego na następny sezon całkowicie za darmo. Nie wiadomo jednak, czy ten rodzaj promocji okaże się skuteczny, ponieważ w grę od Electronic Arts gra już ponad 25 milionów osób na całym świecie, a liczba bawiących się w Apex Legends wciąż rośnie w błyskawicznym tempie.

Co dalej?

Twórcy Apex Legends zapowiadają stale rozwijać swoje dzieło. Parę dni po oficjalnej premierze chodziły słuchy o wydaniu w przyszłości mobilnej wersji gry. Teraz mówi się o wprowadzeniu nowych trybów rozrywki. Użytkownik o pseudonimie ShiinaBR, znany z ujawniania przecieków dotyczących gry Fortnite, doszukał się w kodzie gry informacji o nowych trybach gry dla pojedynczych graczy oraz dla duetów. Informację o leaku użytkownik umieścił w serwisie Twitter, przy okazji załączając zrzut ekranu potwierdzający jego słowa.


Autor: Michał Krawczyk
Zdjęcia: Apex Legends, Fortnite Polska, Twitter