Zakończyła się jubileuszowa dziesiąta edycja turnieju Silesia Cup w lacrosse. Trzynaście drużyn męskich i pięć kobiecych walczyło o zwycięstwo w rozgrywkach. W części męskiej najlepsza okazała się drużyna Archer Lacrosse. Kobiece rozgrywki wygrał zespół Poznań Hussars Ladies. 

Turniej trwał od piątku – 3 maja, do niedzieli – 5 maja. Pola Marsowe zostały opanowane przez zawodników i zawodniczki lacrosse. W zawodach męskich wystąpiły trzy polskie zespoły – Kosynierzy Wrocław, AZS Legion Katowice oraz kadra narodowa U20. Najlepiej spisali się Kosynierzy, którzy zajęli czwarte miejsce. Wrocławianom udało się wyjść z grupy i dotrzeć do półfinału, jednak tam przegrali z drużyną Archer Lacrosse 1:12. W meczu o trzecie miejsce okazali się gorsi od kadry Czech U19 (4:5).

Turniej zakończył się zwycięstwem łotewskiego zespołu Archer Lacrosse. Pokonał on w finale drużynę złożoną z zawodników z USA i Europy – The Muppets 9:5. W turnieju kobiecym, w którym pięć zespołów zmierzyło się ze sobą w jednej grupie, najlepsze okazały się Poznań Hussars Ladies. Kosynierki Wrocław zajęły trzecie miejsce.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Facebook