Twórczość jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych malarek została uwieczniona na butach marki Vans. W hołdzie Fridzie Kahlo powstała kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo. W sklepach jest dostępna od 29 czerwca.

Kolekcja Vault by Vans x Frida Kahlo inspirowana jest twórczością meksykańskiej malarki. Składają się na nią trzy kultowe modele Vans: OG Sk8-Hi LX z autoportretem Fridy Kahlo Dwie Fridy, OG Authentic LX z motywem arbuzów, z ostatniego obrazu artystki z 1954 roku Viva la Vida oraz OG Slip-On LX na cześć słynnego obrazu Meksykanki z 1940 roku Autoportret z naszyjnikiem z cierni i kolibrem.

To nie pierwsza kolekcja Vans, wykorzystująca twórczość wielkich artystów. Wcześniej doszło do kolaboracji marki z muzeum Vincenta van Gogha. Teraz została wyróżniona Frida Kahlo. W ten sposób marka chce oddać cześć zarówno samej malarce, jak i meksykańskiej kulturze. Frida Kahlo w swojej twórczości inspirowała się sztuką ludową. Jej działa dotykały tematów związanych z kwestiami tożsamości seksualnej, postkolonializmu, płci czy rasy. W jej twórczości nie istniały tematy tabu jak m.in. niepełnosprawność czy poronienie. Sama przeszła przez wiele trudnych chwil w życiu. Artystyczne buty są dostępne od 29 czerwca 2019 roku w wybranych salonach Vans.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Instagram