Juwenalia to szczególny okres w roku akademickim. Ten piękny majowy czas oferuje bowiem wiele rozrywek, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Poza koncertami czekają nas liczne atrakcje (przygotowane wspólnymi siłami aż sześciu wrocławskich uczelni). Sprawdźmy, gdzie i jak możemy się bawić. 

Wielka Bitwa Balonowa – 12.05.2018

Jeszcze na dwa dni przed oficjalnym Pochodem Juwenaliowym ruszają Wittigalia PWr. W ramach wydarzenia będziemy mogli uczestniczyć w spektakularnej, a zarazem zabawnej bitwie, z której nikt nie wyjdzie suchy, jak zapowiadają organizatorzy (BEST Wrocław). Wielka Bitwa Balonowa stanowi doskonałą okazję do trenowania techniki rzutu – w ruchomy cel! Mokre starcie rozpocznie się o godz. 14:00 na osiedlu akademickim Wittigowo.

Wstęp wolny dla wszystkich. Zapraszamy do odwiedzin strony wydarzenia.


 

 

Projekt P.I.W.O. – 12.05.2018

Dobrze znana studentom inicjatywa i tym razem staje się obowiązkowym punktem juwenaliowej zabawy. Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy pozwoli nam przyjrzeć się barwnym animacjom przedstawionych w oknach 10-cio piętrowego akademika na Wittigowie. Studenci z Koła Naukowego MOS zapewnią zaskakujące i momentami niejednoznaczne widowisko. Pokaz rusza o 22:00!

Nie zapomnijcie dać znać o swojej obecności tutaj.


 

Pochód Juwenaliowy – 14.05.2018

Czyli Juwenaliowa tradycja. W odróżnieniu od poprzedniego roku, tym razem zaczynamy na placu Wolności przy Narodowym Forum Muzyki i kończymy na Politechnice Wrocławskiej. Jak zawsze, organizatorzy zapraszają do nieszablonowych i zabawnych stylizacji. Zbiórka zaczyna się o godz. 10:00, zaś godzinę później startuje pochód. Po drodze zwiedzimy najbardziej wrocławskie miejsca tj. Plac Dominikański, Most Grunwaldzki i Pasaż Studentów przy rondzie Reagana. Początkowi pochodu będzie  towarzyszyć przekazanie kluczy do miasta przez prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Nie bójmy się ponieść radości i euforii – to nasze święto! Poniżej mapa z wyznaczoną trasą:

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.


 

Juwenalia BOAT PARTY 2018  11-16.05.2018

Jeszcze przed Juwenaliami będziemy mieli okazję wyruszyć (może nie parostatkiem, ale jednak) w piękny rejs! Organizowana przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego wyprawa to blisko 4 godzinna przygoda pełna niezapomnianych wrażeń. Za cenę 30 zł wyruszymy w podróż po Odrze w towarzystwie świetnej, klubowej muzyki. Organizatorzy przewidzieli w programie także danie z grilla oraz zimne napoje. Odcumujemy z przystani przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego.

Bilety dostępne do kupienia w Biurze Stowarzyszenia UNIWERSAL (ul. Uniwersytecka 19/20) w godzinach od 9:30 do 16:30 – tylko gotówka!

  • zapisy na rejs 11 maja: 7 – 11.05 lub do wyczerpania miejsc
  • zapisy na rejs 16 maja: 7 – 16.05 lub do wyczerpania miejsc

Dodatkowe informacje na stronie wydarzenia.


 

Wrocławski Bieg Juwenaliowy 2018 – 17.05. 2018

W dobie juwenaliowej zabawy nie zapomnijcie popracować nad kondycją – sport to zdrowie! Samorząd Studentów oraz KU AZS Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na Bieg Juwenaliowy, który odbędzie się 17 maja o godz. 12:00. Pobiegniemy trasą liczącą blisko 5,4 km, zaczynając na ul. Folwarcznej przy Mostach Bolesława Chrobrego. Ruszymy w stronę Mostów Jagiellońskich, by następnie skręcić w ul. Kanałową i znaleźć się na miejscu startu. Bieg powinien zająć około 1,5 godziny. Przebranie adekwatne do rangi studenckiego święta mile widziane! Wszyscy studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy zdecydują się na udział w Biegu, otrzymają dzień wolny z wychowania fizycznego.

Zapisy ruszają od 11.05.2018. Formularz dostępny na stronie wydarzenia.


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: materiały promocyjne