W każdy piątek i sobotę tego lata, Dworzec Świebodzki zmienia się w kulinarny market. Na dawnych peronach pojawiają się szefowie kuchni, foodtrucki oraz rzesza konsumentów spragnionych nowych smaków. Dziś i jutro, w ramach Gastro Nocek, pojawi się kuchnia azjatycka. 

Organizatorzy zapowiadają, że każdy znajdzie coś dla siebie, a kucharze szykują całą paletę azjatyckich smaków. Na dworcu pojawią się przedstawiciele wielu wrocławskich restauracji oraz foodtrucki z całej Polski. Co ciekawe, gotować będą również Azjaci niezwiązani z żadnym lokalem gastronomicznym, którzy po prostu mieszkają we Wrocławiu. Goście będą mogli więc liczyć na tradycyjne, domowe dania z Japonii, Chin czy Korei Południowej. Znajdzie się również sporo propozycji dla wegetarian i wegan.

Gastro Nocki to nie tylko poszukiwania nowych smaków, to także wydarzenie, na którym można się napić drinka, zrelaksować i pobawić. Organizatorzy zaprosili tancerzy z  Funky Flava Dance School, którzy przygotowują choreografię inspirowaną Dalekim Wschodem. Nie zabraknie również artystów, designerów czy tatuatorów. Całość ubarwią sety proponowane przez DJ’ów. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem – w trakcie kilku poprzednich weekendów, łącznie pojawiło się na Świebodzkim  ponad 30 tysięcy zainteresowanych.
Gastro Nocki rozpoczynają się o godzinie 17:00 i potrwają do późnych godzin nocnych.
__________________________________________________________________________________
Autor: Marcin Obłoza
Foto: Gastro Nocki