Po fazie zasadniczej sezonu koszykarze AZS Uniwersytetu Wrocławskiego uplasowali się na IV miejscu w tabeli  Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Po trudnych spotkaniach ostatecznie awansowali do Akademickich Mistrzostw Polski.

Studenci z wrocławskiej uczelni w fazie zasadniczej wygrali pięć z siedmiu spotkań, tym samym zakończyli ten etap rozgrywek na czwartym miejscu w grupie. Potem przyszedł czas na play-offy.

Droga do Akademickich Mistrzostw Polski

W ćwierćfinale spotkali się z AZS Uniwersytetem Przyrodniczym, z którym rozegrali również swój ostatni mecz przed fazą play off i wygrali go 85:70. W meczu z AZS UP na korzyść AZS UWr przemawiał fakt, że drużyna Macieja Zaremby miała piętnastopunktową zaliczkę z fazy zasadniczej. W pierwszej kwarcie koszykarze UWr zdominowali swoich rywali i wygrali ją 26:18. Niestety dekoncentracja i brak gry zespołowej sprawiły, że drugą kwartę 20:7 wygrali goście. W trzeciej części oba zespoły zdobywały kosz za kosz, jednak nadal to UP prowadziło. Dopiero w ostatniej kwarcie, dzięki dobrej obronie UWr wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do końca. Mecz wygrał 61:57.

Kolejnym rywalem zespołu UWr w półfinale była drużyna AZS Politechniki Wrocławskiej I, faworyt do zdobycia medalu Akademickich Mistrzostw Polski. Pierwszy mecz rozegrany został w hali UWr. Drużyna gospodarzy przed spotkaniem miała pewne problemy kadrowe. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, jednak ciut lepsi okazali się koszykarze z Uniwerku, wygrywając ją jednym punktem (19:18). Druga kwarta zdecydowała jednak o późniejszym wyniku całego spotkania. Przez pierwsze sześć minut drużyny zdobywały kosz za koszem, a na tablicy wynik wskazywał na remis, jednak później podstawowi zawodnicy UWr szybko złapali kilka fauli i musieli zostać zmienieni. Na skutek tego w ostatnich czterech minutach UWr przegrało ten fragment gry 2:22. Strata okazała się nie do odrobienia, mimo lepszej gry w trzeciej kwarcie. Ostatecznie pierwszy mecz półfinałowy wygrał zespół PWr I wynikiem 106:53. Również w drugim spotkaniu zwyciężyli koszykarze PWr I, pokonując UWr 83:45. Nie było to żadną niespodzianką, dlatego w drugim meczu więcej czasu na boisku dostali zawodnicy rezerwowi. UWr mógł także poćwiczyć różne zagrywki i potrenować ustawienie.

Po przegranej z AZS PWr I, w meczu o III miejsce, zawodnicy Macieja Zaremby mieli się zmierzyć z AZS Uniwersytetem Ekonomicznym. W pierwszym meczu lepsi okazali się goście, czyli UE. Pokonali UWr 90:81. Zespół UWr grał chaotycznie, popełniał proste błędy, gubił piłki. Brak koncentracji i zimnej krwi w końcówce spotkania przyczynił się do przegranej w pierwszym meczu. Drugie spotkanie również nie poszło po myśli trenera UWr, Macieja Zaremby, bowiem jego zespół znów poniósł porażkę. Tym razem uległ UE 75:88. Mecz przebierał bardzo równie, raz prowadził UWr, by za chwilę znów mieć straty do UE. Niestety straty i niedokładne rzuty ze strony koszykarzy UWr, tylko ułatwiły UE zwycięstwo w tym meczu.

Cel osiągnięty

Po tej przegranej jedyną szansą na zakwalifikowanie się do Akademickich Mistrzostw Polski dla UWr był mecz z KPSW Jelenia Góra. I tutaj zespół UWr stanął na wysokości zadania i pokonał przejezdnych 111:54. Po nerwowym początku, koszykarze UWr zaczęli grać swoje. Dobre zmiany dali także rezerwowi. AZS Uniwersytet Wrocławski awansował do Akademickich Mistrzostw Polski.