To był ostatni mecz pierwszej rundy. Mecz o 1. miejsce. Do tej pory oba zespoły nie poniosły porażki. Jednak we wtorkowym meczu UWr został pokonany przez PWr. Zespół Macieja Zaremby popełnił zbyt dużo strat, a także miał zbyt małą skuteczność, żeby wygrać.

W pierwszych minutach meczu obie drużyny grały dość nerwowo i popełniały błędy. Zespół PWr, który były gospodarzem spotkania, trafiał jednak większość koszy. Inaczej było z zawodniczkami UWr, które oddały sporo niecelnych rzutów. Jednak udało im się też przechwycić kilka podań, a kwarta zakończyła się wynikiem 13:5 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie również było sporo strat ze strony obu zespołów. Jednak to był najlepszy w tym meczu okres gry koszykarek UWr. Magdalena Jarecka (UWr) i Patrycja Łojek trafiły za 3 pkt, a Francesca Fusaro zdobyła kilka punktów z lini rzutów osobistych. Drużyna Macieja Zaremby zbliżyła się do PWr, który po drugiej kwarcie prowadził tylko 4 punktami.

Wszystko zapowiadało się dobrze, jednak w drugiej połowie koszykarkom z Uniwerku najprawdopodobniej zabrakło koncentracji i sił. Znów oba zespoły zaliczyły serię strat. UWr dodatkowo nie mógł trafić do kosza, a zawodniczki PWr (m.in. Anna Pelc i Natalia Owsiańska) zdobywały kolejne punkty. Różnica powiększyła się już do 10 oczek przewagi.

W ostatniej kwarcie koszykarki Macieja Zaremby starały się odrobić straty, jednak popełniły również dużo błędów własnych. Brak skuteczności również nie pomagał. Politechnika Wrocławska grała dobrze, zdobywała punkty. Ostatecznie mecz zakończył się 60:45 dla gospodarzy.

Zespół rywali był w zasięgu UWR, jednak koszykarki popełniły zbyt dużo strat oraz miały zbyt małą skuteczność, aby wygrać. Po I rundzie sezonu zajmują II miejsce. Teraz czeka je faza play off.

AZS PWr – AZS UWr 60:45 (13:5, 15:19, 13:7, 19:14)

PWr: Skoczylas 16, Owsiańska 15, Pelc 12, Rożeń 9, Prystrom 8, Klepacz, Hirkowska, Harlender

UWr: Łojek 25, Fusaro 6, Jarecka 5, Wierzbicka 4, Kubowicz 3, Roguszka 2, Walas, Orłowska