Zespół UWr popełnił zbyt dużo strat, by mógł wygrać. AWF pokazał świetną formę, a koszykarze Uniwerku nie potrafili wykorzystać wielu swoich sytuacji i na własnym boisku przegrali 53:85.

Pierwsza kwarta układała się pomyślnie dla podopiecznych Macieja Zaremby. Jan Pepliński (UWr) dwukrotnie trafił za trzy punkty, Bartosz Białek (UWr) również popisał się „trójką’, a także świetnym blokiem zawodnika AWF. Dodatkowo Karol Cidyło (UWr) dorzucił punkty z gry i rzutów osobistych, a kwarta skończyła się prowadzeniem gospodarzy 20:12.

Wszystko zmieniło się po gwizdku rozpoczynającym drugą kwartę. AWF szybko odrobił punkty, dzięki dobrej grze Michała Janiszewskiego i Tomasza Roszaka. UWr zdobył w tej części punkty dopiero po 5 minutach gry. Koszykarze Macieja Zaremby mieli problemy ze skutecznym atakiem, obrona przeciwnika zmuszała ich do strat, a zespół AWF sam skutecznie trafiał. Zdołał odrobić straty, a także wyjść na aż 14 punktowe prowadzenie.

W trzeciej kwarcie AWF skutecznie dominował. Kapitan zespołu, Mateusz Mruk dwa razy z rzędu trafił za trzy punkty. Uniwerek starał się nadgonić punkty, jednak AWF powiększał swoją przewagę. Duża ilość strat, a także sporo niewykorzystanych rzutów osobistych sprawiły, że kwarta skończyła się wysokim prowadzeniem AWF, a na tablicy widniał wynik 37:55.

Ostatnia kwarta wyglądała podobnie, jak dwie poprzednie. Koszykarze UWr dzielnie walczyli o punkty, jednak przewaga była już zbyt duża. Dodatkowo przeciwnik tego dnia był w dobrej dyspozycji. W całym meczu zespół AWF trafił kilka „trójek”, dobrze bronił i wykorzystywał rzuty osobiste. UWr zaliczył dużo strat i był nieskuteczny w ataku. Ostatecznie przegrał 53:85.

Był to ostatni mecz sekcji męskiej w tym roku. Następne spotkanie odbędzie się w styczniu, a przeciwnikiem będzie Uniwersytet Przyrodniczy.

UWr : AWF 53:85 (20:12, 4:26, 13:17, 16:30)

UWr: Pepliński 15, Cidyło 12, Sidor 10, Pakuła 6, Białek 5, Sularz 3, Sobotnuk 2

AWF: Mruk 19, Roszak 14, Janiszewski 10, Milej 9, Wiśniewski 8, Olasiński 6, Jędrzej C. 5, Gac 3, Jurgaś 3, Jarmuła 2, Ludwisiak 2