W ostatniej kolejce I rundy rozgrywek DLM Uniwersytet Wrocławski zwyciężył 85:70 Uniwersytet Przyrodniczy. Mimo słabszych fragmentów gry, podopieczni Macieja Zaremby odnieśli kolejny sukces! Obecnie zajmują 4. miejsce w tabeli!

Początek spotkania był trudny dla graczy UWr. Ciężko było im złapać właściwy rytm. Jednak z czasem gra stawała się coraz płynniejsza i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:12 dla UWr.

Po przerwie na parkiecie nadal przeważali koszykarze Macieja Zaremby. Grali w swoim stylu. Trener UWr wprowadził również zmienników z ławki, którzy dobrze się zaprezentowali. Przewaga UWr na gospodarzami wzrosła aż do 17 punktów i na koniec drugiej kwarty tablica pokazywała wynik 41:24 dla gości.

W każdym meczu przychodzi moment dekoncentracji, a w tym przypadku miało to miejsce w trzeciej kwarcie. Koszykarze UWr już w 3. minucie tej części meczu mieli na swoim koncie 5 fauli. W takim wypadku UP za każdy faul zawodnika UWr przysługiwały dwa rzuty osobiste. Gospodarze skutecznie wykorzystali ten fakt i zmniejszyli przewagę UWr do 9 punktów.

Po słabszym okresie gry, UWr odzyskał przewagę, kontrolował przebieg meczu, a także przeprowadzał skuteczne akcje za dwa punkty. Ostatecznie w ładnym stylu wygrał z UP 85:70.

Dobrą formę w tym spotkaniu pokazali Marcin Czerwiński i Bartosz Białek (obaj UWr), którzy zdobyli odpowiednio 18 i 16 punktów dla zespołu. Wśród gospodarzy z UP najlepiej zaprezentowali się Karol Kruczała i Fabian Cetera, którzy trafili aż po 20 punktów!

Po I rundzie sezonu, zespół UWr zajmuje 4. miejsce. W fazie play-off trafi prawdopodobnie na Politechnikę Wrocławską.

AZS Uniwersytet Przyrodniczy – AZS Uniwersytet Wrocławski 70:85
(12:19, 12:22, 29:21, 17:23)

UP: Cetera 20, Kruczała 20, Zuber 18, Doziemski 8, Kołodyński 2, Gaziński 2, Wolańczyk, Nowak, Vasylkov

UWr: Czerwiński 18, Białek 16, Pepliński 14, Sularz 13, Siotor 10, Pakuła 6, Cidyło 4, Federowicz 2, Grzesiak 2