W meczu 1/8 Finału Pucharu Polski Kobiet zawodniczki AZS Wrocław pewnie pokonały na wyjeździe GKS Katowice 4:0 i tym samym wywalczyły awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Spotkanie nie miało wyraźnego faworyta. Katowiczanki, mające za sobą świetny rok występowały jako liderki grupy południowej I Ligi. Wrocławianki za to, jako ostatnia ekipa Ekstraligi. Oprócz obejrzenia ciekawego spotkania kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bukowej mogli przekonać się czy istnieje różnica między oboma poziomami rozgrywkowymi.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Przewaga jednak nie została udokumentowana bramką, a najlepszą okazję do wyprowadzenia swojej drużyny na prowazenie miała kapitan GKS-u Natalia Nosalik, lecz jej strzał trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Z czasem spotkanie przeniosło się do środka pola, a wraz z końcem pierwszej połowy to AZS zadał dwa silne ciosy. Wpierw w 39 minucie Joanna Wróblewska silnym strzałem z rzutu wolnego wyprowadziła Wrocławianki na prowadzenie, a już 4 minuty później po akcji i dośrodkowaniu z prawej strony boiska sytuację wykończyła Kamila Czudecka.

Po przerwie gospodynie zaczęły grac odważniej i naraziły się na kontry. W 69 minucie meczu, po przejęciu piłki w środku pola, długiej piłce za linię obrony i ponownym dośrodkowaniu po ziemi z prawej strony niemal identyczną, jak swoją pierwszą bramkę,  zdobyła Czudecka, a 8 minut później z zimną krwią skompletowała hat-ticka. Czwarta bramka zupełnie ostudziła zapał miejscowych zawodniczek i AZS może świętować udane zakończenie roku. Oby tak dalej.