Część z was czekała na ten moment cały rok. Inna część pewnie jeszcze nie wie, że czekała. Jednak czas, abyście wszyscy przygotowali się na Juwenalia Wrocławskie. Tegoroczna impreza to o wiele więcej atrakcji niż koncerty na Polach Marsowych.

Przed wami kompletny przewodnik po imprezach organizowanych przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.


Kto wejdzie?

Na początek ważna uwaga: aby wejść na część koncertową Juwenaliów Wrocławskich musisz posiadać dokument tożsamości. Udział mogą brać osoby pełnoletnie, ale i osoby powyżej piętnastego roku życia. Jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią, by wejść na Pola Marsowe musisz okazać pozwolenie od rodzica lub opiekuna prawnego. Wstęp na koncerty oraz imprezy towarzyszące Juwenaliom Wrocławskim jest bezpłatny z wyłączeniem Boat Party. 

Imprezowy przypływ


Zanim studenci będą kroczyć ku Polom Marsowym, by kontynuować wiekową tradycję juwenaliów, zabawić będzie można się na… łodzi. Juwenalia Boat Party to jedyna taka okazja na imprezę na łodzi nurtem Odry. W tym roku, ze względu na popularność odbędzie się aż pięć takich rejsów:

5 maja (piątek) w godzinach 19:00-23:00
6 maja (sobota) w godzinach 19:00-23:00
8 maja (poniedziałek) w godzinach 19:00-23:00
9 maja (wtorek) w godzinach 19:00-23:00
10 maja (środa) od 21:00

Bilety można zakupić w biurze Stowarzyszenia Studentów i Absolwentow Uniwersytetu Wrocławskiego UNIWERSAL, przy ul. Uniwersyteckiej 19/20, w cenie:

30 zł – studenci UWr
35 zł – studenci innych uczelni

Statek cumuje przy przystani na bulwarze Xawerego Dunikowskiego. W cenie poza imprezą znajduje się danie z grilla i czeski napój.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Niezła sztuka

Jeśli jesteś artystyczną duszą nie może cię zabraknąć podczas dwudniowego wydarzenia Niezła Sztuka. Rozmaite warsztaty, m.in. z kaligrafii, przegląd muzyczny i koncerty oraz wykład o podróżowaniu – dla ludzi ciekawych świata Carpe Diem przy Wita Stwosza 16 będzie skarbnicą wiedzy.

Program:

6 maja(sobota):
Ogłoszenie zwycięzców konkursu na prace artystyczne. Do 4.05. można wysyłać prace konkursowe. Regulamin znajdziecie w tym miejscu [KLIK]. Natomiast, by zobaczyć kartę zgłoszeniową, kliknijcie tutaj.

-Finał przeglądu zespołów muzycznych. Zwycięzcy wystąpią podczas Juwenaliów Wrocławskich. Do 4 maja można wysyłać swoje zgłoszenia. Tu dostępny jest regulamin.

-Nie zabraknie także koncertów:
21:00 Dianka
22:00 Michał Sobierajski Trio
-Oraz DJ Setów:
23:30 Whyba (Regime)
00:45 PLAL (Regime)
02:00 Kacpa (Heartbeats)

7 maja (niedziela): 

Niedziela to dzień warsztatów. Będzie można nauczyć się między innymi montażu filmów oraz jego języka, sztuki produkcji muzycznej, zagłębić się w zagadnienie teatru improwizowanego oraz djingu czy podstaw magii. Zainteresowani będą mogli poznać też podstawy kaligrafii i teatru improwizowanego. Klikajcie na linki, by poznać zasady zapisu. 

-Później Michał Halicki, przedstawi historię swojej ekspedycji na Syberię. Opowie nie tylko o swojej przygodzie, podczas której pokonał ponad 15 tysięcy kilometrów busem, ale i o przygotowaniach do takiej podróży. Każdy backpacker powinien przyjść i posłuchać.

FIFA 17 po uniwersytecku

Dla tych, którzy chcą sprawdzić się w najnowszej odsłonie FIFY, Samorząd Studentów UWr oraz PadBar przy Kazimierza Wielkiego 1 szykują kolejną edycję UNIFy. Turniej zostanie rozegrany na Xboxach 360 i Xboxach One, a wstęp na niego jest darmowy. Wystarczy zapisać się w tym formularzu do 7 maja [KLIK]. Sam turniej rozpocznie się 8 maja od godziny 19:00, jednak uczestnicy powinni pojawić się między 18:10 a 18:50, aby potwierdzić obecność. Na zwycięzców czekają nagrody oraz zniżki w PadBarze. 

Masz zgrany zespół?

Chcesz udowodnić, że ty i twoja ekipa to wymiatacze, a razem sprostacie każdemu wyzwaniu? W takim razie weźcie udział w Juwenaliowym Trójboju Uniwersyteckim. Kiedy możecie się sprawdzić? Wydarzenie jest planowane na 11 maja między 14. a 17. Czekają na was trzy konkurencje. Pierwsza to konkurs wiedzy o Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas drugiej w ramach team buildingu sprawdzicie zgranie waszego zespołu. Podczas trzeciej wygrają najsilniejsi – będziecie bowiem przeciągać linę. Nie zapomnijcie zgłosić się na adres: juenaliowyturniej@gmail.com. Regulamin tutaj.

Śniadanie z rektorem

Prawdziwy student to głodny student, który potrafi skorzystać z okazji, by coś zjeść. Dlatego 12 maja od godziny 11:00 warto wpaść na Śniadanie z Rektorem. Będzie to także okazja na poznanie rektora od mniej oficjalnej strony. Dla tych, którzy znają się na gotowaniu, przygotowano konkurs, na który można zgłosić się do 5 maja. Szczegóły w wydarzeniu.

Wspólny pochód

Wszyscy studenci są zaproszeni na pochód juwenaliowy. Organizatorzy zachęcają do odważnych i zabawnych stylizacji. Wędrówka na Pola Marsowe rozpocznie się on o godzinie 11. spod Politechniki Wrocławskiej. Zwieńczeniem będzie przekazanie studentom kluczy do bram miasta przez prezydenta miasta Wrocław, Rafała Dutkiewicza. Wtedy to oficjalnie rozpoczną się juwenalia. Na miejscu nie zabraknie cateringu oraz imprez towarzyszących. Jedną z nich będą Bitwy Freestyle’owe – eliminacje Red Bull KontroWersy. Jeśli macie gadane i czujecie bit, wejdźcie na stronę wydarzenia oraz tutaj.

Koncerty

I Dzień koncertów:

14:00-15:00 Sztigar Bonko
15:05-16:15 Jarecki
16:20-17:30 Zwycięzcy studenckiego przeglądu kapel  w ramach wydarzenia “Niezła Sztuka”
18:50-19:50 Rootzmans
19:55-21:00 Łobuzy
21:10-22:30 Farben Lehre
22:40-23:40 Boys

II Dzień koncertów:

17:10-18:10 Solar&Białas
18:15:19:15 ReTo
19:25-20:30 Guzior
20:35-21:35 Sitek
21:45:22:45 TEDE
22:55:23:55 Paluch

 


Autor: Michał Mielnik
Zdjęcia: mat. organizatora, juwenaliawroclawskie.pl