Ostatnia konferencja Śląska w tym sezonie była małym podsumowaniem sezonu ze strony trenera Tadeusza Pawłowskiego i kapitana zespołu, Piotra Celebana. Panowie zapowiadali również walkę o dużo wyższe cele po okresie przygotowawczym.

Podczas ostatniego meczu Śląska Wrocław z Piastem Gliwice w przerwie nastąpiło oficjalne pożegnanie trzech zawodników, którzy w następnym sezonie nie zagrają w barwach WKS-u. Kontrakty Łukasza Madeja, Adama  Kokoszki i Sito Riery, które wygasają w czerwcu, nie zostały przedłużone. Na konferencji przed meczem z Arką Gdynia, kapitan zespołu, Piotr Celeban w imieniu całej drużyny podziękował tym piłkarzom za zdrowie i trud włożone w mecze rozegrane dla Śląska.

– To byli bardzo ważni zawodnicy dla naszego zespołu, jedni z najbardziej doświadczonych. Gra z nimi to była przyjemność. Zawsze stanowili część drużyny, nieważne, co się działo. Mieli głos w szatni, mogli się wypowiedzieć i robili to, za co im bardzo dziękuję. Życzę im wszystkiego najlepszego – mówi Piotr Celeban, kapitan Śląska.

Zawodnik WKS-u mówił także o tym, że do Gdyni jadą po zwycięstwo. Na ostatnich treningach ciężko pracowali, są w formie i będą walczyć. Dodał także, że ostatnie porażki w lidze i w pucharze były dotkliwe dla zespołu Śląska, więc chcą się zrewanżować. Według niego są lepszym zespołem.

– Widzę po chłopakach, jaką mają ambicję i zaangażowanie. Od pewnego czasu lepiej to wszystko wygląda, dużo biegamy w meczu, nie ma żadnych problemów. Dzięki temu nasza forma fizyczna jest wysoka. Strzelamy bramki, obojętnie jak układa się mecz – dodaje obrońca Śląska.

Kapitan Wojskowych podsumowywał także miniony sezon, który nie był najlepszy w wykonaniu wrocławian. Piłkarze mają świadomość, że nie spełnili oczekiwań, jednak w następnym sezonie chcą walczyć o pierwszą ósemkę. Podobnego zdania jest trener Tadeusz Pawłowski.
Jeśli chodzi zaś o kontrakty zawodników, to trener Śląska twierdzi, że po rozmowach z dyrektorem sportowym i prezesem, wszystko jest już ustalone, choć negocjacje trwają.

– Potrzebujemy dwóch dobrych bramkarzy i to na dzień dzisiejszy mamy. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby mieć dwóch bramkarzy, którzy nie reprezentują określonej klasy. Na pewno odejdzie Dominik Budzyński. Przyjdzie natomiast młody, perspektywiczny bramkarz, który będzie się uczył – zdradza Tadeusz Pawłowski, trener Śląska.

Wiadomo też, których zawodników na pewno nie zobaczymy w ostatnim meczu w tym sezonie. Augusto z powodu urazu, nie zagra przeciwko Arce. W kadrze nie znaleźli się również Djordje Čotra i Adam Kokoszka. Szansę natomiast dostaną Adrian Łyszczarz i Maciej Pałaszewski.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / Śląsk Wrocław