Inność jest piękna” – to życiowe motto 20-letniej modelki Kate Grant, która cierpi na zespół Downa. Teraz nawiązała współpracę z gigantem branży kosmetycznej – amerykańską marką Benefit Cosmetics. To doskonały bodziec dla innych, by mimo przeszkód zmieniać kanony piękna i spełniać marzenia.

Kate Grant, pochodząca z Irladnii, cierpi od urodzenia na zespół Downa. Rokowania lekarzy od początku nie były optymistyczne. Dziewczynka miała mieć duże problemy z czytaniem i mową. Jednak te rokowania okazały się być nietrafione. Dzięki wsparciu ze strony rodziców i własnej wytrwałości w dążeniu do celu, Kate Grant dokonuje wielkich rzeczy, przecierając szlak osobom z niepełnosprawnościami.

Nowy kanon piękna

Od zawsze chciała być modelką i nic nie stanęło jej na przeszkodzie w realizacji tego celu. Pierwszym doświadczeniem był dla Kate Grant udział w pokazie Belfast Fashion Week. Następny krok okazał się być jeszcze większy – dziewczyna wygrała ogólnoświatowy konkurs piękności dla nastolatek (Teen Ultimate Beauty Of The World), pokonując tym samym 39 pozostałych kandydatek. A teraz podpisała kontrakt z Benefit Cosmetics. To pierwsza taka sytuacja w historii, by marka „beauty” nawiązała współpracę z osobą chorą na zespół Downa. Dzięki przykładom takim jak ten widzimy, że branża modowo-kosmetyczna coraz częściej walczy z dyskryminacją ze względu na kolor skóry, sylwetkę, czy właśnie niepełnosprawność. Kate Grant została twarzą kampanii, która promuje nowy eyeliner o nazwie Roller Liner.

Dwudziestolatka nie planuje zwalniać tempa. Na swoim profilu na Instagramie podzieliła się swoimi noworocznymi postanowieniami. Możemy tam przeczytać, że Kate Grant chce między innymi uczestniczyć jako modelka w londyńskim i paryskim Fashion Weeku, znaleźć się na okładce pisma modowego oraz kontynuować swoją misję, jaką jest zwiększanie świadomości na temat osób niepełnosprawnych.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org