Czas na krótkie podsumowanie zakończonego dziś sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Mecz na szczycie tabeli zdecydował o ostatecznych rozstrzygnięciach w najlepszej lidze żużlowej na świecie. Betard Sparta Wrocław uległa Fogo Unii Leszno 35:55 i w półfinale rozgrywek, z pozycji wicelidera, zmierzy się w dwumeczu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Lider z Leszna czekają potyczki z forBET Włókniarzem Częstochowa.

Dopiero ostatni mecz sezonu zasadniczego rozstrzygnął kto, z kim, gdzie i kiedy. Porażka na Stadionie Olimpijskim Betardu Sparty Wrocław z Unią Leszno zdecydowała o ostatecznym rozstawieniu i układzie tabeli PGE Ekstraligi. Rywalem wrocławian będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra, który niespodziewanie uległ w 14. kolejce spadkowiczowi Get Well Toruń. Z kolei lider tabeli o finał zagra z forBET Włókniarzem Częstochowa, który tylko zremisował z truly.work Stalą Gorzów.

1 września, półfinały:

Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław
forBET Włókniarz Częstochowa – Unia Leszno

8 września, rewanże:

Betard Sparta Wrocław – Stelmet Falubaz Zielona Góra
Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa

Mecze zaplanowano na godz. 16:00 i 19:00.

Koniec sezonu, choć nie dla każdego

MRGARDEN GKM Grudziądz pewnie pokonał Speed Car Motor Lublin w meczu decydującym o tym, komu uda się uplasować na miejscu tuż za czołową czwórką, a kto zadowoli się tylko szóstą lokatą. Wynik 52:38 dla drużyny z Grudziądza najlepiej świadczy o tym, kto do meczu podszedł na sto procent i postawił sobie za cel zakończenie sezonu z przytupem.

truly.work Stal Gorzów, mimo remisu z forBET Włókniarzem Częstochowa, będzie bił się o utrzymanie w PGE Ekstralidze z przegranym z pary finalistów Nice 1. ligi PGG Row Rybnik – ARGED MALESA TŻ Ostrovia Ostrów. Z kolei pewny spadku jest Get Well Toruń, który w całym sezonie zdołał uzbierać zaledwie pięć punktów i jako tzw. czerwona latarnia, opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową.


Dawid Walczuk
Zdjęcie: Instagram