FutureNet Śląsk Wrocław przegrał trzeci mecz finałów 1. ligi z Enea Astorią Bydgoszcz 77:87 i pożegnał się z marzeniami o awansie do ekstraklasy.

Przewaga bydgoszczan przez większość spotkania oscylowała w okolicy dziesięciu oczek. Szansa na przełamanie pojawiła się w czwartej kwarcie. Na minutę przed końcową syreną, wrocławianie przegrywali już tylko 75:80. Wtedy kluczowy trafił jednak Marcin Nowakowski i przypieczętował zwycięstwo Astorii.

Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w ekipie Trójkolorowych był Aleksander Dziewa. Skrzydłowy zdobył 20 punktów, do których dołożył 7 zbiórek, 2 asysty i blok. Zawiodła skuteczność – zarówno z gry (23 celnych rzutów na 61 oddanych), jak i z linii osobistych (21/31).

FutureNet Śląsk Wrocław zakończył sezon 2018/2019 w 1. lidze koszykówki na 2. miejscu.

Enea Astoria Bydgoszcz – FutureNet Śląsk Wrocław 86:77 (25:24, 24:15, 18:19, 19:19)

Astoria: Nowakowski 19, Kukiełka 14, Frąckiewicz 13, Aleksandrowicz 11, Pochocki 9, Śpica 8, Grod 7, Dłuski 5, Szyttenholm 0.

Śląsk: Dziewa 20, Kulon 14, Musiał 12, Jakóbczyk 10, Jarmakowicz 9, Skibniewski 9, Tomczak 3, Michałek 0, Sasik 0.