Ślęza Wrocław wygrała w 6. kolejce Eurocupu z tureckim Istanbul Universitesi 85:55. To oznacza, że wrocławianki zakończyły pierwszą fazę rozgrywek na pierwszym miejscu w grupie.

Podopieczne Arkadiusza Rusina przeszły przez fazę grupową bez porażki. Dwukrotnie pokonały koszykarki Basketu 90 Gdynia, tureckiego Agu Spor, teraz dołożyły również komplet zwycięstw z turecką ekipą.

Środowy mecz wrocławianki cały czas miały pod kontrolą. Do przerwy różnica wynosiła już 17 punktów na korzyść Polek, potem tylko już rosła. A Arkadiusz Rusin oszczędził swoje najlepsze zawodniczki – Sharnee Zoll na parkiecie spędziła raptem 20 minut, Agnieszka Kaczmarczyk o 4 mniej.

Dzięki pierwszemu miejscu w grupie Ślęza nie będzie musiała grać w pierwszej rundzie play-offów. Piąty wynik wśród wszystkich ekip Eurocupu pozwala wrocławiankom kolejne starcia toczyć już w 1/8 finału. Tam rywalem polskiej drużyny będzie któryś z węgierskich zespołów – KSC Szekszard lub CMB Cargo Uni Gyor.

Istanbul Universitesi – Ślęza Wrocław 55:85 (14:23, 14:20, 10:29, 17:23)

Autor: Wojciech Klich