Śląsk Wrocław wygrał z Miedzią Legnica 2:0 w meczu 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Trzecie zwycięstwo z rzędu zapewniło zespołowi trenera Vitezslava Lavicki utrzymanie w lidze.

Od początku spotkania Miedź ruszyła do ataku. W 7. minucie po akcji lewą stroną świetną sytuację miał Juan Camara, jednak jego strzał trafił tylko w słupek. Po błędzie Piotra Celebana dobrą okazję miał również Petteri Forsell, ale nie zdołał trafić w światło bramki. Z czasem do głosu doszedł również Śląsk. W 21. minucie po stracie Borjy Fernandeza dwójkową akcję przeprowadzili Marcin Robak i Mateusz Cholewiak, jednak ten drugi przestrzelił z bliskiej odległości. Wrocławianie czekali na ataki gospodarzy na własnej połowie, choć od czasu do czasu sami próbowali zagrozić bramce Soslana Dzhanaeva. W 33. minucie zaatakowali lewą stroną, ale strzał Krzysztofa Mączyńskiego z jedenastego metra został zablokowany. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił i to Śląsk zaatakował odważniej. W 51. minucie wrocławianie dostali rzut wolny na skraju pola karnego. Do piłki podszedł Augusto i płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza Miedzi. Gol dla Śląska odmienił oblicze tego spotkania. Gospodarze nie potrafili skonstruować składnej akcji i przedostać się pod bramkę wrocławian, którzy byli zadowoleni z wyniku i czekali na kontry. Wydawało się, że WKS kontroluje mecz, ale w 75. minucie z błędu w komunikacji obrońców mógł skorzystać Mateusz Szczepaniak. Zawodnik Miedzi znalazł się sam na sam z Jakubem Słowikiem, jednak nie był w stanie pokonać bramkarza gości. W końcówce piłkarze z Legnicy zdecydowanie ruszyli do ataku. Ich akcje wyglądały znacznie lepiej niż w pierwszej części drugiej połowy, ale brakowało ostatniego celnego podania lub skutecznie interweniował Słowik. Mimo kolejnych prób Miedzi, to Śląsk zdobył drugą bramkę. W doliczonym czasie gry po kontrze w wykonaniu rezerwowych Mateusza Radeckiego i Jakuba Łabojko, Radecki  skierował piłkę do siatki.

Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu pozwoliły Śląskowi utrzymać 13. pozycję w tabeli i zapewnić sobie utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. W ostatniej kolejce wrocławianie zagrają na własnym stadionie z Arką Gdynia.

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 0:2
0:1Augusto 51′
0:2 – Radecki 90+4′

Miedź Legnica: Dzhanaev – Pikk, Musa, Bartczak, Zieliński (79. Ojamaa) – Camara, Santana Cabrera, Augustyniak (70. Szczepaniak), Fernandez (79. Garguła), Roman – Forsell

WKS Śląsk Wrocław: Słowik – Broź, Golla, Pawelec, Celeban – Cholewiak (90+2. Cotra), Mączyński (74. Łabojko), Augusto, Chrapek (82. Radecki), Pich – Robak

Żółte kartki: Bartczak, Augusto, Golla, Garguła

Sędzia: Piotr Lasyk

Autor: Grzegorz Krawczyk