Gwardia Wrocław przegrała 0:3 z KPS-em Siedlce w meczu 19. kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Wrocławianie byli wyraźnie gorsi od rywali i wracają do domu bez zdobyczy punktowej.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Żaden zespół nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Dobrze funkcjonował blok Gwardzistów. W tym elemencie gry wyróżniał się Arkadiusz Olczyk i głównie dzięki niemu, drużyna trenera Piotra Lebiody odskoczyła na kilka punktów (10:7). Gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat. Nie do zatrzymania był Bartosz Kowalczyk, który skutecznie obijał blok wrocławian. Z biegiem seta, Gwardziści popełniali coraz więcej błędów i KPS wyszedł na prowadzenie (15:17). Siedlczanie konsekwentnie powiększali przewagę i wydawało się, że pewnie wygrają pierwszą partię, jednak Gwardia wzięła się za odrabianie strat. Losy seta ważyły się do samego końca. Ostatecznie to gospodarze wygrali 25:23.

Na początku drugiej partii oba zespoły grały punkt za punkt. Problemy w ataku miał Kamil Maruszczyk, który spisywał się poniżej swojego poziomu. Siedlczanie świetnie radzili sobie w polu serwisowym i zbudowali  kilkupunktową przewagę (16:12). Gwardia walczyła, jednak nie była w stanie odrobić strat. Wrocławianie, podobnie jak w pierwszym secie obudzili się w końcówce. Dobrą zmianę dał Jędrzej Kaźmierczak, który sprawił rywalom sporo problemów swoją zagrywką, jednak nie wystarczyło to na wygranie seta. Siedlczanie zwyciężyli 25:22.

W trzecim secie KPS od początku kontrolował wydarzenia na boisku. Gwardziści byli wyraźnie gorsi od przeciwnika, który szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę (10:5). Wrocławianie popełniali sporo błędów, a zespół z Siedlec pewnie zmierzał po zwycięstwo. Cały czas znakomicie spisywał się Kowalczyk. W świetnej dyspozycji był też środkowy – Radosław Sterna. Ostatecznie, KPS zdecydowanie wygrał trzecią partię 25:13.

Gwardziści po raz drugi w tym roku nie ugrali na wyjeździe nawet seta. MVP spotkania został Radosław Sterna. Wrocławianie mimo porażki pozostaną na szóstym miejscu w tabeli. W następnej kolejce GWR zagra z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki.

KPS Siedlce – KS Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:22, 25:13)

KPS Siedlce: Antosik, Sterna, Kowalczyk, Gibek, Gałązka, Dobosz, Januszewski (libero)

KS Gwardia Wrocław: Szymeczko, Nowosielski, Maruszczyk, Superlak, Naliwajko, Olczyk, Dzikowicz (libero) oraz Kaźmierczak, Sternik, Śnieżek, Lubaczewski

Autor: Grzegorz Krawczyk