Biblioteka Ubrań to pierwsza wypożyczalnia ubrań w Polsce, która działa we Wrocławiu. Idealny pomysł dla wszystkich, którzy mają dosyć chodzenia po centrach handlowych. Już od poniedziałku działa strona internetowa, więc czas wybrać się na „zakupy”.

Idea wypożyczania ubrań staje się coraz bardziej popularna. Z reguły wynika to z czysto ekonomicznej przyczyny. Biblioteka ubrań nastawia się jednak bardziej na odzyskanie pamięci o dawnych ubraniach. Jeżeli coś zostało kiedyś wytworzone, to dlaczego nie używać tego dzisiaj? Zamiast wspierać konsumpcjonizm, można po prostu nadać starym rzeczom nowy blask.

O pierwszej Bibliotece Ubrań w Polsce, która powstała we Wrocławiu pisaliśmy TUTAJ Jednak dopiero od poniedziałku (21 maja) strona oficjalnie ruszyła. Od tej pory można już wypożyczać ubrania online. Dostępne są dwa pakiety: na 3 lub 30 dni wypożyczenia. W każdym z nich zawsze można wybrać 4 z 400 dostępnych rzeczy.

– Aby wypożyczyć ubrania należy założyć bezpłatne konto użytkownika i wtedy można tworzyć swoją listę ubrań i wybrać rzeczy, które chcemy wypożyczyć. My wówczas pakujemy ubrania, zamawiamy kuriera i wysyłamy paczkę. W paczce oprócz ubrań znajdziecie też pocztówkę, którą wypisujemy ręcznie dla każdej osoby oraz list przewozowy do zwrotu paczki. Kuriera na powrót również my zamawiamy, więc nie trzeba się tym martwić, podobnie jak praniem i czyszczeniem ubrań. To również leży po naszej stronie. Jeśli natomiast ktoś chciałby wyprać ubrania, to wszelkie niezbędne informacje znajdzie na podstronie produktu w zakładce „pielęgnacja” – tłumaczy Marta Niemczyńska, jedna z właścicielek Biblioteki Ubrań.

Z racji uruchomienia strony internetowej są ekstra oferty na start – 20% na oba pakiety lub -50%. Regularne ceny pakietów to: wypożyczenie jednorazowe 4 ubrań na 3 dni – 97 zł, wypożyczenie miesięczne 4 ubrań na 30 dni – 249 zł.

– W chwili obecnej kilka paczek już wyfrunęło z Biblioteki do szczęśliwych osób, które wypożyczyły ubrania. Cały czas otrzymujemy bardzo miłe informacje i pozytywny feedback. Odnośnie wyglądu samej strony internetowej, jak i ubrań. Bardzo nas to cieszy! – mówi Agnieszka Zawadzka, jedna z właścicielek. – To dla nas największa radość, jak widzimy, że ubrania są noszone i się podobają. To nas buduje i napędza do dalszego działania!

Każdy kto nie lubi chodzić na zakupy, nie ma na to czasu lub pieniędzy może zarejestrować się na stronie: bibliotekaubran.pl i coś wypożyczyć. Gwarancja, że przy każdej okazji będziecie wyglądać inaczej.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: mat. prasowe