Bieganie nie tylko poprawia kondycję, lecz również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Może też pobudzać na naszą kreatywność. Przekonał się o tym Lenny Maughan, który biegając, malował obrazy.

Lenny Maughan jest biegaczem z San Francisco, ale nie tylko. Planując każdą swoją trasę, opracowuje ją tak, aby pokonany przez niego dystans tworzył dzieło sztuki. Jak to robi? Aplikacja Strava pokazuje pokonaną przez użytkownik trasę. Dzięki kreatywnemu myśleniu, po opracowaniu odpowiedniego dystansu, można stworzyć prawdziwe cuda. Pewnego razu Maughan wyruszył w 6-godzinną trasę o długości ok. 45 kilometrów, podczas której powstał portret Fridy Kahlo, dzięki któremu biegacz zyskał popularność.

Maughan wybiegał już 53 obrazy m.in. logo Batmana, kontur kota, gitarę, kieliszek od Martini czy kufel od piwa. W rozmowie z portalem Guardian Lenny przyznał, że zainspirowała go rosnąca popularność aplikacji dla biegaczy, którzy zauważali w swoich trasach przeróżne dzieła i kształty. Od tej pory, wybierając się na bieganie, Maughan starannie planuje każdą trasę, by wybiegać kolejny obraz.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Lenny Maughan – facebook