W ramach rozgrzewki przed zabawą sylwestrową setki biegaczy w południe 31 grudnia wystartują w 33. Ulicznym Biegu Sylwestrowym. Trasa tej mocno zakorzenionej w tradycji miasta imprezy będzie mieć dystans 10 kilometrów i przebiegnie m.in. ulicami Chrobrego, Mostową, Armii Krajowej, 3 Maja, Oleśnicką i ks. Wawrzyńca. Oprócz biegu głównego, tego dnia odbędzie się również Bieg Rodzinny oraz Bieg Młodzieży.

Już od 6 lat część opłat startowych z imprezy przekazywana jest na cele charytatywne. Beneficjentem tegorocznego Biegu Sylwestrowego jest cierpiący na dziecięce porażeniem mózgowe z niedowładem spastycznym czterokończynowym 25 letni Piotr Marczak z Księgnic.

Cieszę się ogromnie, że co roku w tym szczególnym dniu biegniemy, by na sportowo pożegnać stary rok i co równie ważne pomóc potrzebującym. Mam nadzieję, że w tym razem pobijemy kolejny rekord, zarówno w liczbie osób jakie staną na starcie 33. Trzebnickiego Ulicznego Biegu Sylwestrowego, jaki i liczbie środków finansowych zebranych w tym dniu – mówi burmistrz Trzebnicy Marek Długozima.

Zapisy oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie organizatora Pro-Run Wrocław http://biegsylwestrowy.pro-run.pl/

 


Autor: Anna Siwczyńska
Zdjęcie: Pro-Run Wrocław