Turniej Blast w ten weekend po raz pierwszy odbędzie się na terenie Ameryki Północnej. W Piątek i Sobotę wieczór, prosto z Watsco Center w Miami będziemy mogli oglądać rozgrywki z Counter Strike’a. Która z sześciu drużyn zatriumfuje na Florydzie?
Niecały miesiąc przed nadchodzącym turniejem w Miami, rozgrywki z serii Blast odbywały się w brazylijskim São Paulo. Tytułu obroniła tam duńska organizacja, Astralis, która nie bez powodu nazywana jest obecnie nazywana najlepszą na świecie. Pojawią się również w Miami, gdzie między nimi a pierwszym miejscem, dzielić ich będzie pięć uzdolnionych zespołów.

Team Liquid i Natus Vincere w pogoni za królami.

Dwoma z nich które mają szanse podnieść puchar na Florydzie, są świeży mistrzowie StarSeries, Natus Vincere, oraz Team Liquid. Ukraińsko-rosyjska ekipa będzie starała się podtrzymać dobrą formę i passę, jako że tydzień temu wygrywali w Szanghaju. Wszyscy będą obserwować ich najlepszego gracza, Oleksandra „s1mple” Kostylieva. Ukrainiec w Chinach pobił rekord różnicy KD, który ustanowił pół roku wcześniej.

Na’Vi będzie miało okazję powtórzyć sukces z Kopenhagi, gdzie w Listopadzie wygrywali turniej BLAST.

Amerykanie za to mają za cel pokazanie się z dobrej strony, ponieważ pierwszy raz od dawna będą grali u siebie w domu. Dodatkowo, w São Paulo przegrali w finale z Astralis 1:2, i od tamtego momentu nie wzięli udziału w żadnym Lanie. Event w Watsco Center jest w takim razie świetną okazją, żeby się zemścić.

Decydujący moment dla FaZe Clan i MIBR.

Europejski skład gwiazd, Faze, od jakiegoś czasu boryka się z konkretnymi problemami. Od początku roku nie odnieśli żadnego większego sukcesu, poza Eleague Invitational. W nim jednak udziału nie brała żadna z czołowych drużyn. W poprzednim tygodniu nie zdołali nawet wejść do fazy play-off w Szanghaju. Wiele wskazuje na to, że zawody w Miami będą decydującą chwilą dla składu Faze, którzy niegdyś byli drużyną gwiazd. Sporo spekuluje się o odejściu Nikola „NiKo” Kovača z roli lidera. Żeby nie doszło do żadnych zmian wewnętrznych, muszą wygrać w takim razie parę spotkań, a najlepiej zakwalifikować się do finału.

Faze potrzebuje Olofa w swojej szczytowej formie, jeżeli liczą na wygrane mecze.

Podobnie można rzec o MIBR. Brazylijczycy od czasu rekonstrukcji zespołu i ponownym wstąpieniu do niego João „felps” VasconcellosaEpitácio „TACO” de Melo, nie potrafią się odnaleźć. Za nimi passa trzech nieudanych turniejów, chociaż utrzymują, że ciągle ciężko pracują nad grą. Jeżeli to prawda, to ciężka praca musi zaowocować i przynieść efekty. Nie będzie na to lepszego miejsca, niż Blast Pro Series Miami.

Astralis pewnie staje w obronie tytułu, Cloud 9 testuje nowych graczy.

Podchodząc do wydarzenia, najpewniej zdecydowanie czuję się Astralis. Duńczycy nie pokazują ostatnio prawie żadnych błędów, momentów słabości. Mistrzowską grą konsekwentnie zapracowali na pierwsze miejsce w obecnym rankingu światowym. Ostatni raz grali w Brazylii, gdzie w finale przegrali Dust2 przeciwko Liquid. Co prawda koniec końców wygrali spotkanie, aczkolwiek odkryli swój słaby punkt. W Miami będziemy mogli zobaczyć, czy błędy i wady zostały skorygowane.

Dev1ce był MVP w Brazylii. W Miami każdy oczekuje od niego gry na najwyższym poziomie.

Druga amerykańska ekipa na zawodach na Florydzie to Cloud 9. Będzie to dla nich weekend pełen testów, jako że pierwszy raz zagrają w takim składzie. W miejsce Jordana „Zellsis” MontemurroFabiena „kioShiMa” Fieya wstąpił duńczyk René „cajunb” Borg oraz Amerykanin, Daniel „vice” Kim. Niejasne jest jeszcze kto w nowej kompozycji będzie pełnił daną rolę. Fani zeszłorocznych mistrzów Majora mają jednak nadzieję, że w Blast Miami pokażą dobre rezultaty. Może w końcu doprowadziło by to do posiadania stałego składu.

Piątek 12.04

23:00 – MIBR vs Na’Vi
           Astralis vs Cloud 9
          Liquid vs Faze
00:30 – Cloud 9 vs Liquid
Faze vs MIBR
Astralis vs Na’Vi

Sobota 13.04

18:00 – Cloud 9 vs Faze
           Astralis vs MIBR
           Liquid vs Na’Vi
19:20 – Astralis vs Liquid 
           Cloud 9 vs MIBR
           Faze vs Na’Vi
20:40 – MIBR vs Liquid
           Cloud 9 vs Na’Vi 
           Astralis vs Faze

23:00 Finał


Autor: Mateusz Miter
Zdjęcia: Instagram @blastproseries