Śląsk Wrocław przegrał wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków 0:1. Wynik w końcówce pierwszej połowy ustalił Jakub Błaszczykowski… po rzucie karnym.

Obie drużyny starały się wypracować okazję ze stałych fragmentów gry. Posypało się sporo żółtych kartek, których nie szczędził arbiter Paweł Gil. W 40. minucie w polu karnym po faulu Roberta Picha na Drzyzdze (i konsultacji z systemem VAR) sędzia podyktował rzut karny dla Wisły. Na przeciwko Jakuba Słowika stanął wieloletni reprezentant Polski – Jakub Błaszczykowski. Świetnie wykorzystał karnego pięknym strzałem w lewy górny róg wrocławskiej bramki.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Trener Vitezslav Lavicka zdecydował się na zmiany i na boisku pojawili się: Marcin Robak, Michał Chrapek i Farshad. Żaden z nich nie zdołał jednak odmienić losów tego spotkania.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
1:0 – Błaszczykowski 40′

Wisła: Lis – Pietrzak, Wasilewski, Sadlok, Palcić – Plewka, Basha, Peszko (72. Klemenz), Drzazga, Błaszczykowski (81. Burliga) – Kolar (46. Wojtkowski)

Śląsk: Słowik – Broź, Golla, Celeban, Cholewiak – Radecki, Łabojko (62. Chrapek), Mączyński, Pich (77. Farshad), Musonda – Piech (59. Robak)

Żółte kartki: Basha, Peszko – Mączyński, Broź, Farshad

Sędzia: Paweł Gil
Widzów: 21 289