Jeżeli pod choinką znalazłaś/ znalazłeś trzeci w swojej kolekcji egzemplarz „Wiedźmina”, z nocnego stolika posępnie spogląda na Ciebie książkowy „stosik wstydu”, a regały uginają się od lektur, do których na pewno już nigdy nie wrócisz? Spieszymy z idealnym rozwiązaniem! Nowy Rok- Nowa Biblioteczka. Literacki Klub Proza zaprasza do wzięcia udziału w styczniowej edycji Bookowiska, czyli książkowego kiermaszu. Niech miesiąc noworocznych postanowień zmotywuje do porządków wśród piętrzących się stosów książek.


Na oficjalnym profilu na Facebooku Literackiego Klubu Proza oraz Wrocławskiego Domu Literatury już niebawem pojawi się wydarzenie, na którym będziecie mogli zgłosić chęć uczestnictwa w Bookowisku. W ostatnią sobotę stycznia (25.01.2020) w Prozie (przejście Garncarskie 2) każdy dostanie możliwość by na chwilę zostać księgarzem- sprzedawcą książek zalegających w domowych biblioteczkach.

 

Sprzedaż, wymiana- pełna swoboda, każdy ustala swoje warunki transakcji. To idealne rozwiązanie by uszczuplić swoje kolekcje o niechciane już pozycje lub nietrafione prezenty. I oczywiście okazja by uzupełnić półki o kolejne, usilnie poszukiwane książki, lub takie, które przemówią do Was dopiero na miejscu. To szansa by przewietrzyć swoje regały, zredukować rosnące (nie wiadomo jak i kiedy) stosy,które rozprzestrzeniają się po mieszkaniu z prędkością światła. A lekturom dać drugie życie i puścić zawarte w nich historie dalej w świat.

Zostały jeszcze dwa tygodnie na zrobienie książkowego rachunku sumienia. Bez sentymentów, odważnie :). Biblioteczne zasoby powiększyć będą mogli wielbiciele literatury przeróżnej- od prozy i poezji, przez komiksy, literaturę dla dzieci, albumy, poradniki, same cuda! Na Bookowisku znajdziecie niejednokrotnie białe kruki, na które raczej nie traficie w sieciowych księgarniach.

Ta inicjatywa niesie za sobą same plusy: motywację do uporządkowania swoich zbiorów, nadanie książkom drugiego życia, możliwość odnalezienia inspiracji w postaci nowych książek, gwarancję poznania ciekawych osobowości, tak samo zakręconych na punkcie literaturty jak Wy, nasi Książkowi Mole :)!

Zgłaszajcie się, wybierajcie starannie okładki do zabrania, szykujcie nowe miejsce na półkach no i… Do zobaczenia!

 


Autor: Karolina Augustyn

Zdjęcie: Karolina Augustyn