FutureNet Śląsk Wrocław przegrał wyjazdowe spotkanie fazy play-off z STK Czarnymi Słupsk 101:103. Do awansu do finału Trójkolorowym wciąż brakuje jednego zwycięstwa. Piąty mecz serii już w środę.

Wrocławianie pewnie wygrali pierwszą połowę sobotniego starcia. Rywale stopniowo odrabiali stratę, aż w końcu w połowie czwartej kwarty wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Fantastyczne spotkanie rozegrał Adrian Kordalski. Rozgrywający Czarnych uzbierał 37 punktów (16/28 skuteczności z gry), do których dołożył 7 zbiórek i 9 asyst. Po stronie Śląska najokazalszym dorobkiem punktowym mogli pochwalić się Mateusz Jarmakowicz (21 punktów, 3 zbiórki, 1 blok) oraz Krzysztof Jakóbczyk (21 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty).

STK Czarni Słupsk – FutureNet Śląsk Wrocław 103:101 (17:24, 22:24, 27:28, 37:25)

Czarni: Kordalski 37, Jakubiak 21, Pełka 18, Seweryn 17, Rduch 5, Wyszykowski 3, Cechniak 2, Wieczorek 0.

Śląsk: Jakóbczyk 21, Jarmakowicz 21, Kulon 14, Dziewa 13, Musiał 11, Żeleźniak 11, Skibniewski 8, Tomczak 2, Bożenko 0, Zagórski 0.