Po sromotnej porażce w dolnośląskich derbach 0:4 z Zagłębiem Lubin, piłkarze Tadeusza Pawłowskiego chcą odzyskać zaufanie kibiców. W niedzielnym spotkaniu podejmą Piasta Gliwice, który bardzo dobrze rozpoczął ten sezon.

W ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin wrocławianie nie zaprezentowali się z najlepszej strony. Stracili cztery bramki, w tym jedną samobójczą. Ponadto Mateusz Cholewiak na ponad 30 minut do końca spotkania otrzymał druga żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Piłkarze chcą w następnym meczu z Piastem wrócić na dobre tory.

– Każdy z nas wie, co do niego należy. Wiemy, co musimy zrobić w niedzielnym meczu z Piastem. Przeanalizowaliśmy błędy i pracujemy nad nimi. Sami musimy się podnieść i sobie poradzić z tą trudną sytuacją – przyznaje Piotr Celeban, kapitan Śląska Wrocław.

Czego wrocławscy zawodnicy spodziewają się po drużynie, która w zeszłych rozgrywkach walczyła o utrzymanie, a w tych przoduje w ligowej tabeli?

– Musimy przede wszystkim zagrać szczelnie w obronie. Mamy sporo treningów strzeleckich. Trzeba wykorzystywać okazje, których z pewnością nie zabraknie. Chcemy wygrać dla nas i dla kibiców. Musimy odzyskać ich zaufanie. Piast zaczął dobrze ten sezon, ale w niedzielę ich dobra passa się skończy – zapowiada Celeban.

W ostatnich tygodniach we wrocławskiej drużynie było sporo zamieszania. Arkadiusz Piech po karygodnym zachowaniu na treningu, został odesłany do czwartoligowych rezerw. Po pewnym czasie poszedł po rozum do głowy, przeprosił trenera Tadeusza Pawłowskiego i powrócił do pierwszej drużyny.

Sytuacja z Arkadiuszem Piechem nie wpłynęła na sytuację w naszym zespole. Zawsze był jej częścią, wiemy, jak ważny jest dla naszej drużyny. Cieszymy się, że już jest z nami – dodaje kapitan WKS-u.

Jakie wnioski po rozczarowujących derbach i jakie plany, co do następnego spotkania ma wrocławski trener?

Tracimy bramki dość naiwnie. Brakuje w naszej grze porządku. Stoperzy muszą szybko wracać, a nie czekać na kolejną piłką. Gra w defensywie musi być lepiej zorganizowana – podsumowuje Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Ola Sopuch