Jedne z ważniejszych modowych nagród rozdane, a wśród zwycięzców między innymi Jennifer Lopez czy siostry Olsen. Czym tym razem zachwyciły gwiazdy na czerwonym dywanie podczas CFDA Fashion Awards?

CFDA Fashion Awards to jedna z ważniejszych imprez modowych w Stanach Zjednoczonych. Przygotowywana jest przez organizację The Council of Fashion Designer of America, która skupia wokół siebie blisko 450 amerykańskich projektantów. Głównym celem i założeniem instytucji jest wypromowanie i wzmocnienie wpływów amerykańskich kreatorów mody na skalę globalną. Instytucją od 2009 roku kieruje Diane von Fürstenberg. Organizowana co roku impreza CFDA Fashion Awards docenia i nagradza najlepszych projektantów i modowe marki. Najważniejszym wyróżnieniem, cieszącym się największym prestiżem jest kategoria ikona stylu. W tym roku statuetka trafiła do rąk Jennifer Lopez. Piosenkarka miała na sobie pomarańczową kreację Ralpha Laurena.

 

Zwycięzcy nagród CFDA Awards 2019:

Projektant mody męskiej: Rick Owens

Nagroda specjalna ku czci Eugenii Sheppard: Lynn Yeager

Founder’s Award ku czci Eleanor Lambert: Carine Roitfeld

Projektant akcesoriów: Mary-Kate i Ashley Olsen za markę The Row

Board of Directors’ Tribute: Barbie

Wschodząca gwiazda projektowania: Emily Adams Bode za markę Bode

Positive Change Award: Eileen Fisher

Międzynarodowa Nagroda Valentino Garavaniego i Giancarla Giammettiego: Sarah Burton (Alexander McQueen)

Projektant mody damskiej: Brandon Maxwell

Nagroda Ikony Mody: Jennifer Lopez

Na imprezie nie zabrakło celebrytek, influencerek modelek i gwiazd show biznesu. Oczywiście wiele z nich zachwyciło pięknymi kreacjami. Na czerwonym dywanie dominowały pióra i cekiny. Nie zabrakło jednak strojów w stylu retro (Bella Hadid). Dużo było czerni, jednak zdarzały się też wyraziste kolory jak np. u Diane Kruger czy Jennifer Lopez. Jednak największy zachwyt wzbudziła Emily Ratajkowski w kostiumie z długim trenczem.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: Instagram