Podczas gdy listopad serwuje nam deszcz, śnieg i mroźny wicher – my nie musimy ulegać jesiennej depresji i zamykać się w domu. Na plenerowe imprezy co prawda jeszcze trochę poczekamy, ale Wrocław oferuje nam w zamian mnóstwo koncertów znanych i lubianych wykonawców.

Oto nasza subiektywna lista koncertów, na które możecie wybrać się w ten weekend:

1. Łona, Webber & The Pimps w Starym Klasztorze – 24 listopada (piątek)

Piątkowy koncert Łony i Webbera nie będzie klasycznym rapowym graniem. Zamiast typowego schematu „raper i DJ” usłyszymy Łonę i Webbera z muzykami z projektu The Pimps. Ma to tworzyć zupełnie nową muzyczną opowieść.

Utwory Łony i Webbera w ostatnich latach osiągnęły szczyt popularności. Singiel „Błąd” zebrał ponad 6 milionów na Youtubie, a album „Nawiasem mówiąc” zdobył status Złotej Płyty.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 . Bilety w cenie od 40 zł do 50 zł.

2La La Land z muzyką na żywo – 24 listopada (piątek)

Lala Land to zdobywca 6 Oskarów (między innymi za najlepszą ścieżkę dźwiękową i najlepszą piosenkę) oraz 7 Złotych Globów w tym za najlepszy film.

Teraz możecie obejrzeć ten film z muzyką na żywo. Zachowano unikalne, nagrane wokale Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda ze ścieżki dźwiękowej filmu i połączono je z muzyką wykonywaną na żywo przez orkiestrę symfoniczną i zespół jazzowy.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 19.00 w Hali Orbita. Bilety w cenie od 95 zł do 225 zł.

3. Modern Talking – 24 listopada (piątek)

Lata mijają, a ich utwory wciąż puszcza się praktycznie w każdym radiu. Już w piątek, w hali stulecia będziecie mogli usłyszeć takie nostalgiczne kawałki jak „Cheri Cheri Lady”, czy „You’re My Heart”.

Koncert odbędzie się w Hali Stulecia o godzinie 19.00 .
Bilety w cenach od 119zł do 159zł .

4. Lady Pank – 25 listopada (sobota)

Obok takich zespołów jak Perfekt albo Oddział Zamknięty, Lady Pank to jeden z najbardziej Legendarnych polskich zespołów. A powstał on właśnie tu, we Wrocławiu. Dlatego też nie mogli ominąć naszego miasta, planując swoje koncerty.

Miejsce: Centrum Koncertowe A2
Bilety w cenie: 75-80zł

5. L.U.C – pożegnanie projektu „Reflekcje” we Wrocławiu – 25 listopada (sobota)

Tej jesieni L.U.C gra kilka ostatnich koncertów z projektem REFLEKCJE, który w internecie doczekał się już kilkunastu milionów odsłon. We Wrocławiu pożegnalny koncert odbędzie się 25 listopada klubie Akademia przy ul. Grunwaldzkiej 67 (w miejscu dawnego klubu Alibi).

Piosenki z tego albumu przyniosły L.U.C ogromną popularność w internecie, mimo to z powodów osobistych po kilku koncertach zawiesił on dalsze występy z tym projektem.

Bilety: 35 zł – 50 zł

6. HEY w Hali Orbita – 26 listopada (niedziela)
 
„Dwadzieścia pięć lat minęło jak jeden dzień. Przez te 25 lat wydaliśmy 18 płyt, zagraliśmy niezliczoną liczbę koncertów praktycznie w każdym zakątku Polski […] Chcielibyśmy to wszystko jakoś podsumować, spiąć w klamrę, zebrać w dwa tomy. To przecież dzięki Wam mieliśmy siłę i ochotę na stworzenie tego wszystkiego, co udało nam się nagrać i zaśpiewać. Jak świętować, to tylko z Wami.” – tak zapraszają członkowie zespołu Hey na swój koncert.

„Fayrant”to siedem koncertów w największych halach koncertowych w kraju. We Wrocławiu Hey zagra 26 listopada o godzinie 19:00. Koncert odbędzie się w Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej.

Bilety w cenach:
Trybuna: 59 zł (Strefa D), 79 zł (Strefa C), 99 zł (Strefa B), 119 zł (Strefa A) [miejsca siedzące]
Płyta: 79 zł (Strefa II), 99 zł (Strefa I) [miejsca stojące]

7. Leszek Cichoński, podwójny jubileusz – 26 listopada (niedziela)

Koncert z okazji  60. urodzin i 35 lat na rockowej scenie jednego z najznamienitszych wrocławskich artystów, wielokrotnie nagradzanego jako najlepszy polski gitarzysta bluesowy. Jego dwie ostatnie płyty były nominowane do nagrody Fryderyków.

Sześćdziesiąte urodziny Cichońskiego to również okazja do świętowania 75. urodzin genialnego gitarzysty Jimiego Hendriksa, które przypadają na 27 listopada, dlatego w koncercie zabrzmi kilka jego przebojów.

Zaproszenie do wspólnego grania przyjął również Malford Milligan – amerykański wokalista rockowy, członek legendarnej grupy Storyville, współpracujący od lat z sekcją Stevie’go Ray Vaughana „Double Trouble”, artysta o niezwykłym głosie i uwielbianej przez słuchaczy osobowości scenicznej.

Miejsce: Sala koncertowa Impartu
Bilety w cenie od 30 zł do 50 zł


Autor: Kamil Kuchta