Każdy z nas codziennie słucha muzyki, ogląda filmy albo po prostu czyta o sprawach dla niego ważnych. Aby korzystanie z tych usług, które niesie za sobą Internet było dobre zarówno dla nas, jak i twórców powstały one – licencje Creatvie Commons. O tym jak wpłynęły na wirtualny świat i jaka będzie ich przyszłość możecie się dowiedzieć na kolejnym wykładzie z cyklu Lekcji Sztuki, który obędzie się już we wtorek – 26 lutego w Recepcji. 

Nowa edycja projektu Lekcja Sztuki będzie realizowana pod hasłem Internet: przestrzeń alternatywna? Ma ona na celu skupienie uwagi odbiorców głównie na kulturę cyfrową, z którą codziennie każdy z nas ma kontakt. Podczas serii wykładów eksperci wyjaśnią jak Internet wpływa na rozwój naszego społeczeństwa. Jakie niesie za sobą korzyści, a jakie starty.

Spotkanie będzie dotyczyło licencji Creative Commons, które powstały bardziej z myślą o twórcach, aniżeli odbiorcach. Przez kilkanaście lat stały się podstawą narzędzi biznesowych, naukowych czy instytucji publicznych, jednak wciąż pozostają zagadką dla indywidualnych artystów. Jak ich pojawienie się zmieniło nasze postrzeganie wirtualnej przestrzeni i co zmieni w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci.

Wykład poprowadzi Kamil Śliwowski, który specjalizuje się w edukacji medialnej, wykorzystującej nowe technologie. Na co dzień współpracuje z fundacją Katalysta Education, Koalicją Otwartej Edukacji, fundacją Panoptykhon, a także Creative Commons Polska. Prowadzi nawet własnego bloga o nowych technologiach.

Najbliższe spotkanie z cyklu Lekcja Sztuki odbędzie się już we wtorek – 26 lutego w Recepcji o godzinie 18:00. Wstęp jest wolny.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Pixabay